Ogłoszenia 9 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Słowo życia: Pozdrowienie w Imię Zmartwychwstałego Pana: „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!”

Liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy czas Wielkanocny. Procesją rezurekcyjną ogłosiliśmy, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i spotkał się ze swoimi uczniami. Dzisiaj głosimy, że zmartwychwstały Pan jest pośrodku swojego Kościoła.
Przez kolejne pięćdziesiąt dni, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, będziemy radować się z prawdy, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przeżywamy jako jedną uroczystość.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Będziemy się modlić za katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie i będziemy je wspierać składanymi ofiarami. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
W tym tygodniu obchodzimy również: 13 IV – Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia, a 14 IV – Święto Chrztu Polski.
Dziękuję serdecznie jednej rodzinie za pokrycie kosztów renowacji obrazu Dobrego Pasterza w Grodzisku. Dziękuję za wszystkie ofiary na prace w Parafii. Bóg zapłać!

– 10 IV Poniedziałek Wielkanocny

– o 8. – za śp. Jadwigę Szafran w 7 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Marię i Szymona Starczyńskich;
– o 18. – za śp. Elżbietę, Stanisława, Krzysztofa i Tomasza Ordyków;
– o 12. – za śp. Stanisława Oleś w 10 rocz. śm. i Adama Żaka w 9 rocz. śm.;
­– 11 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Roberta Leszczyńskiego, zam. Jan z rodz.;
– 12 IV śr. w Grodzisku o 18. – w intencji dobroczyńców naszej Parafii;
– 13 IV czw. o 18 – za śp. Anielę, Stanisława i Adama Rogóż oraz za Józefę i Antoniego Boroniów;
– 14 IV pt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Klary w 1 rocz. urodzin oraz brata Filipa i rodziców;
– 15 IV sob. w Ojcowie o 12. – chrzest przyjmie Szymon Seweryn oraz Jan Podolan; – o 18. w Ojcowie – za śp. Krzysztofa Wawro w 5 rocz. śm.;
– 16 IV niedziela

– o 8. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Reginy i Leszka Natkaniec w 40 rocz. ślubu oraz w int. Parafian;
– o 10. – za śp. Bronisława w rocz. śm. i Eugenię Pietruszków; Edwarda i Stefanię Kijaków oraz Helenę Pietruszkę, zam. córka z rodz.; Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Piotr Marciński;
– o 18 – za śp. Sławomira Tarnówkę, zam. rodzina ;
– o 12. – za śp. Jana Majewskiego, zam. rodz. Zadęckich.

Z prasy katolickiej:

W Tygodniku Gość Niedzielny: Paschalne spotkania. Opis spotkań ludzi z Jezusem Zmartwychwstałym.
W Tygodniku Niedziela temat numeru: Data Zmartwychwstania Chrystusa; oraz: Jak mogło wyglądać Zmartwychwstanie?

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask.