Ogłoszenia 1 stycznia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: „Maryja zachowywała wszystkie te sprawy rozważała je w swoim sercu.”
Dzisiaj rozważamy tajemnicę boskiego macierzyństwa NMP i wyrażamy Bogu wdzięczność za dar odkupienia. Dzisiaj też obchodzimy po raz 56, Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 2 I – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. – 6 I – Uroczystość Objawienia Pańskiego; – 8 I – Święto Chrztu Pańskiego.

– 2 I pn. w Ojcowie: – o 17. – za zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 3 I wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Helenę i Lucjana Bosaków;
– 4 I śr. w Ojcowie o 17. – o dar zdrowia dla Karoliny;
– 5 I czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Stanisława Gwizdałę;
– 6 I w piątek

– o 8. – za śp. Mieczysława i Anielę Sroka;
– o 10. – za śp. Eugenię z ok. im. i rocz. urodzin oraz Bronisława Pietruszków, Stefanię i Edwarda Kijaków, zam. córka Krystyna z rodz.;
– o 12. – o Boże bł., dary Ducha Świętego i zdrowie dla Zofii z ok. 80 rocz. urodzin;

– 7 I sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Pawła Rysia;

– 8 I niedziela

– o 10. – za śp. Ireneusza Krzemienia w rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Małgorzatę Natkaniec, zam. koledzy i koleżanki ze Szkoły Medycznej w Krakowie.

Z prasy katolickiej: Na dzisiaj ukazał się tylko Tygodnik Niedziela. Temat główny wydania: Dokąd zmierza nasz świat? Dokąd bez Boga? Dokąd zmierza Kościół?

Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne i noworoczne, które wpłynęły na moje ręce. Wyrażam wdzięczność oraz zapewniam o modlitwie z mojej strony. Niech Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i Człowiek, Pan historii, udziela obfitych łask i błogosławieństwa.
Składam też najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom. Niech Bóg wam błogosławi.

KOLĘDA w PARAFII : 5 – 8 I 2022
5 I czw. – Grodzisko Dolne – Młyny od nr 7 do Boroniówki, 12.30 – 16.30;
6 I pt. – Złota Góra od nr 9 do Ojców 10 oraz Zazamcze, od nr 3 do Młyna Tarnówki, od 14.00;
7 I sb. – Prądnik Korzkiewski do Ojców nr 55 – Willa Janina, od 10.00 oraz Grodzisko Górne;
8 I nd. – Ojców od Willi Berło do nr 38, od 14.00.