Ogłoszenia 25 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: „Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.”
Dzisiejsza uroczystość upamiętnia narodziny Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, który za sprawą Ducha Świętego stał się Człowiekiem i narodził się z Maryi Panny. Stało się to, dla naszego zbawienia.

Od nocy Narodzenia Pańskiego zaczęliśmy nowy czas w liturgii – Okres Narodzenia Pańskiego. Pierwsze osiem dni obchodzimy w Kościele jako jedną Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W drugi dzień świąt wspominamy męczeństwo św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika; – 27 XII – św. Jana Ap. i Ewangelistę. – 28 XII – święto Świętych Młodzianków Męczenników; – 30 XII – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; – 31 XII – św. Sylwestra I, papieża; – 1 I – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

– 26 XII poniedziałek

– o 8. – za śp. Agatę, Jana i Jana Katarzyńskich oraz za zm. z rodziny;
– o 10. – za śp. Józefa i Andrzeja Kurowskich, Wiktorię, Pawła i Stanisława Łudzików;
w Grodzisku – o 12. – za śp. Grażynę Więcek w 1 rocz. śm.;
– 27 XII wt. w Ojcowie o 17. – za śp.zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 28 XII śr. w Ojcowie o 16. – w int. Anny w 30 rocz. urodzin oraz jej rodziny, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 29 XII czw. w Ojcowie o 17. – o dar zdrowia dla Karoliny;
– 30 XII pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Władysława i Kazimierza Dziedziców, Agnieszkę i Tomasza Parzniewskich;
– 31 XII sb. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynno przebłagalna w int. Parafii;
– 1 I 2023 r. niedziela

– o 8. – za wstawiennictwem Świętej Bożej Rodzicielki Maryi o Boże bł. dla rodziny;
– o 10. – za śp. Małgorzatę Natkaniec, od pielęgniarek z II – Oddziału Wewnętrznego Szpitala Dietla w Krakowie;
– o 12. – za śp. Mieczysława Adamka z ok. imienin, zam. córka Jolanta.

Po 5 do 8 stycznia planuję wizytę duszpasterską w parafii.

Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które pomagały przy przygotowaniu naszych kościołów na święta. Dziękuję kilku rodzinom za dodatkowe ofiary na prace w parafii. Bóg zapłać!

Zakończyliśmy na ten rok renowację elewacji zewnętrznych Kaplicy „Na Wodzie”. Na początku stycznia planowany jest demontaż rusztowań przy kaplicy.

28 grudnia w środę zapraszam na koncert kolęd i pieśni patriotycznych do kaplicy w Ojcowie na godz. 17. Wystąpi pan Krzysztof Gwiazda ze swoim zespołem z Żyrardowa. Wstęp na koncert wolny, szczegóły na plakacie.

Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne, które wpłynęły na moje ręce. Wyrażam wdzięczność oraz zapewniam o modlitwie z mojej strony. Niech Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i Człowiek udziela obfitych łask i błogosławieństwa.