Ogłoszenia 23 października 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z 2 Listu św. Pawła Ap. do Tymoteusza: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia …”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w tym czasie, aby światło Ewangelii dotarło do wszystkich ludzi. Złożone dzisiaj ofiary są przeznaczone na Papieskie Dzieło Misyjne. – 28 X – św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto; – 30 X – w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież, w wysokości 680 zł. Bóg zapłać.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 24 X pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Krystynę Kalińską, Adama Orczyka i Beatę Czarnotę;
– 25 X wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Małgorzatę Natkaniec, zam. pracownicy Piwnicy pod Nietoperzem w Ojcowie;
– 26 X śr. w Ojcowie o 17. – w int. Kingi i Bartłomieja w 15 rocz. ślubu, o Boże bł., dary Ducha Świętego, opiekę MB. i św. Józefa, oraz w int. ich dzieci;
– 27 X czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Jerzego, Stanisława, Walerię Tarapacz; Zofię, Władysława, Jerzego i Ireneusza Ruska;
– 28 X pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Halinę i Tadeusza Langnerów oraz za zm. z rodz.;
– 29 X sb. w Ojcowie o 16. – w int. Karoliny i Sebastiana Banachów;- o 17. w Ojcowie – za śp. Teresę Żuchowicz;
– 30 X niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Władysławę Wawro i zm. z rodz.;
– o 10. – za śp. Antoniego Tadeusza Boronia;
– o 16. – za śp. Sławomira Tarnówkę,; Władysława, Bronisławę i Tadeusza Stolarskich; Jana i Agnieszkę Żmudzkich;
w Grodzisku
– o 12. – za Parafian.
Codziennie po wieczornej Mszy św. modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszam. Zachęcam też do tej modlitwy w kręgu rodzinnym.

*W miesiącach od listopada do kwietnia nie będzie wieczornej Mszy św. niedzielnej w Ojcowie! W przyszłą niedzielę przechodzimy na czas zimowy.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Gościu Niedzielnym polecam rozmowę z abp. Stanisławem Gądeckim: Słuchajmy głosów świeckich. O problemach Kościoła w Polsce.
W Tygodniku Niedziela polecam rozmowę z naszym bp. Janem Piotrowskim: Misje to świadectwo wiary. Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
Wyłożone są też karteczki do wpisywania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych do modlitwy wypominków na nowy rok. Proszę zaznaczyć godzinę Mszy św., na której mają być odczytane.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.