Ogłoszenia 7 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 8 VIII –św. Dominika, kapłana; – 9 VIII – św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; – 10 VIII – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; – 11 VIII – św. Klary, dziewicy; – 14 VIII – św. Maksymiliana Marii Kolbego.

13 sierpnia w sobotę, zapraszam do spowiedzi św. z okazji uroczystości odpustowej do kościoła w Grodzisku od godz. 17.30.
15 sierpnia w przyszły poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Jest to zarazem uroczystość odpustowa w naszej parafii. Dlatego zapraszam na Mszę św. odpustową do kościoła w Grodzisku na godz. 12. Po liturgii w kościele, zapraszam do ogrodu na kiermasz parafialny, na którym będzie można zakupić pierogi, ciasta, przetwory owocowe, albo zjeść na miejscu bigos albertyński, chleb ze smalcem, wypić kawę lub herbatę.
Po raz kolejny odbędzie się też loteria fantowa, gdzie ofiarowane przez Państwa różne przedmioty, mogą przynieść innym dużo radości. Uzyskane z kiermaszu środki będą przeznaczone na prace przy parafii.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 8 VIII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Gubałę;
– 9 VIII wt. w Ojcowie o 18. – w int. Kaliny Giemzy w 1 rocz. urodzin, o Bożą opiekę i potrzebne łaski, zam. dziadkowie;
– 10 VIII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Marię i Adama Żaków;
– 11 VIII czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Bo żą opiekę dla Bożeny, zam. przyjaciółka;
– 12 VIII pt. w Ojcowie o 14.30 – ślub Moniki Maciążka i Michała Franczyka; – o 18. w Grodzisku – w int. Kamila w 30 rocz. urodzin o Boże bł. i zdrowie oraz o potrzebne łaski dla rodziny;
– 13 VIII sb. w Grodzisku o 18. – za śp. Władysławę Olszową, zam. siostra z rodz.
Po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie z modlitwą różańcową i procesją przy kościele.
– 14 VIII w niedzielę
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. rodz. Kurowskich;
– o 10. – za sp. Alfreda Dziedzica z ok. im. Na Mszy św. chrzest przyjmie Amelia Knapik;
– o 15. – ślub Katarzyny Gruca i Mateusza Sowy.
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Helenę Kajca i Józefa Muzyka;

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.