Ogłoszenia 31 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła do Kolosan: „Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – Dzisiaj wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana; – 1 VIII –św. Alfonsa Marii Liguriego, bpa i dra Kościoła; – 4 VIII – św. Jana Marii Vianneya, kapłana; – 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele, a w piątek do Najśw. Serca P. Jezusa. W piątek możliwość spowiedzi od 17.30 w kościele w Grodzisku. 1 sierpnia przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Sierpień, to miesiąc, w którym, dziękując Bogu za wolność Ojczyzny, wstrzymujemy się w tym czasie od picia alkoholu.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 1 VIII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Siudy w 3 rocz. śm.;
– 2 VIII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Julię i Bazylego Hreniaków i za zm. z rodziny;
– 3 VIII śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Zuzi w 1 rocz. urodzin oraz jej rodziców Katarzynę i Mateusza;
– 4 VIII czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla mamy z ok. imienin;
– 5 VIII pt. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i dary Ducha Św. dla Bartłomieja z ok. 18 rocz. urodzin;
– 6 VIII sb. w Ojcowie o 15. – ślub Marii Tarnówki i Marcina Knapika; – o 16. w Grodzisku – ślub Anny Białaś i Emila Żaka; – o 18. w Ojcowie – za śp. Irenę Mrozowską, zam. rodz. Pękalów i Rykaczewskich;
– 7 VIII w niedzielę
w Ojcowie

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – o Boże bł. i zdrowie dla córki Karoliny z ok. 15 rocz. urodzin, zam. ojciec z rodzin;
– o 18. – za śp. Józefa i Leokadię Tarnówków;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Władysławę w 3 rocz. śm., i Stanisława Miodek oraz za śp. Jadwigę i Wacława Miodek; Podczas Mszy św. chrzest św. przyjmie Klara Seweryn.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Sierpniowa wolność. Miesiąc trzeźwości.
W Niedzieli temat numeru: Męczennicy powstania.

Zachęcam do udziału w 41 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
Proszę o fanty do loterii parafialnej, którą przeprowadzimy podczas kiermaszu parafialnego w dzień odpustu w Grodzisku 15 sierpnia, na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.