Ogłoszenia 14 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ps 40: „Z nadzieją czekałem na Pana, a On pochylił się nade mną i wysłuchał mego wołania”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Maksymiliana Marii Kolbego; – 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; – 17 VIII – św. Jacka, kapłana; – 20 VIII – św. Bernarda, opata i dra Kościoła.

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy uroczystość odpustową w naszej Parafii. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na wszystkich Mszach błogosławieństwo ziół i kwiatów.
Serdecznie zapraszam na uroczystość odpustową do kościoła w Grodzisku na godz. 12. Po liturgii w kościele, zapraszam do ogrodu na kiermasz parafialny, na którym będzie można zakupić pierogi, ciasta, przetwory owocowe, albo zjeść na miejscu bigos albertyński, chleb ze smalcem, kiełbaski, wypić kawę lub herbatę.
Po raz kolejny odbędzie się też loteria fantowa, wszystkie losy wygrywają, gdzie ofiarowane przez Państwa różne przedmioty, mogą przynieść innym dużo radości.
Uzyskane z kiermaszu środki będą przeznaczone na prace przy parafii.

– 15 VIII poniedziałek

– o 8. – za śp. Mariana i Janusza Bosaków oraz Mariana Szafrana;
– o 10. – za śp. zm. z rodz. Misków;
– o 18. – za śp. Krzysztofa Ambrożkiewicza w 1 rocz. śm.;
– o 12.
– 1) Dziękczynna za plony od rolników i działkowców oraz za Parafian; 2) w int. Kamila w 30 rocz. urodzin i za jego rodzinę, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 16 VIII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysława i Weronikę Bosaków;
– 17 VIII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Danutę Leszczyńską, zam. koledzy i koleżanki z klasy;
– 18 VIII czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Ireny i Piotra Kuców w 15 rocz. ślubu i w 40 rocz. ur. Piotra, zam. rodzice;
– 19 VIII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Kalickiego oraz Mariannę i Tadeusza Świdów;
– 20 VIII sb. w Ojcowie o 14. – ślub Justyny Kowalik i Marcina Żurka; – w Grodzisku o 18. – za śp. Władysławę w 18 rocz. śm. i Stefana Pawlików;
– 21 VIII w niedzielę

– o 10. – o dar wiary dla Grzegorza;
– o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Katarzyny i Piotra w 17 rocz. ślubu;
– o 12. – za śp. Jacka Krawczyka w rocz. śm.

W tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Zabrana do chwały. Gdzie zakończyło się ziemskie życie Matki Bożej? Do tygodnika dołożono nową płytę: Biblia audio.
W tygodniku Niedziela temat wydania: Dlaczego lubimy pielgrzymować? Pielgrzymki – reaktywacja.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.