Ogłoszenia 10 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 11 VII – św. Benedykta, opata, patrona Europy; – 12 VII – św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika; – 13 VII – śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; – 15 VII – św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła; – 16 VII – NMP z Góry Karmel.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 11 VII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Michalinę Staroń i Stefana Szwabika, zam. wnuki Anna i Maks.;
– 12 VII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. żona;
– 13 VII śr. w Grodzisku o 18. – w int. Katarzyny z ok. rocz. urodzin., o Boże bł. i potrzebne łaski; Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją przy kościele;
– 14 VII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Glanowskiego;
– 15 VII pt. w Ojcowie o 16. – ślub Andrzeja Jaros i Magdaleny Piotrowskiej; – o 18. – o szczęśliwe rozwiązanie dla córki oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 16 VII sb. w Ojcowie o 15. – w 50 rocz. ślubu Barbary i Edwarda Mosur, o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski; – o 16.30 w Ojcowie – ślub Anny Banyś i Michała Mączki;
– 17 VII niedziela
w Ojcowie
:
– o 8. – za Parafian;
– o 10. – za śp. Stefana, Ryszarda i Różę Synowskich; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Olgierd Matuszkiewicz;
– o 18. – za śp. Wincentego Pawlika, zam. Anna i Krzysztof Gruchała;
w Grodzisku

– o 12. – za śp. Alicję Gęgotek, zam. córka Katarzyna.

Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Piotr Marciński, syn Wiktora, kawaler, parafia tutejsza oraz Anna Makówka, córka Piotra, panna, parafia Zesłania Ducha Świętego w Krakowie – Ruczaj, zapowiedź pierwsza. Ponadto, Maria Tarnówka, córka Józefa, panna, parafia tutejsza oraz Marcin Knapik, syn Stanisława, kawaler, parafia Miłosierdzia Bożego na os. Oficerskim w Krakowie; zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach występujących między tymi osobami, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny polecam temat główny wydania o św. Benedykcie z Nursji i jego regule. To lektura obowiązkowa na dzisiejsze czasy.
W Niedzieli temat numeru: Pamiątki po Jezusie.

41. Kielecka Piesza Pielgrzymka
Po raz 41 na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się on-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy.

Kiermasz parafialny w Grodzisku.
Proszę o fanty do loterii parafialnej, którą przeprowadzimy podczas kiermaszu parafialnego w dzień odpustu w Grodzisku 15 sierpnia, na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.