Ogłoszenia 3 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „W sercach waszych niech panuje pokój Chrystusowy; słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Tomasza Ap.; – 4 VII – św. Elżbiety Portugalskiej; – 6 VII – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; – 8 VII – św. Jana z Dukli, kapłana. 7 – lipca, z racji pierwszego czwartku miesiąca, modlimy się o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 4 VII pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7 – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – za sp. Daniela Gruszczyńskiego w 8 rocz. śm.;
– 5 VII wt. w Ojcowie o 18. – w int. Katarzyny i Łukasza w rocz. ślubu o Boże bł. i dary Ducha Świętego oraz o Bożą opiekę dla dzieci;
– 6 VII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Jana Katarzyńskiego, zam. Jolanta i Stefan Kowalscy oraz Jolanta Adamek;
– 7 VII czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Sylwii i Tomasza w 13 rocz. ślubu oraz o Bożą opiekę dla dzieci i rodziców;
– 8 VII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. Renata i Arkadiusz Małolepszy z rodz. z Warszawy;
– 9 VII sb. w Ojcowie o 15. – ślub Aleksandry Furmanek i Mateusza Muzyka; – o 18. w Grodzisku – za śp. Anielę Mirek w 2 rocz. śm. i za Alfredę Bloch w 25 rocz. śm.;
– 10 VII niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – o Boże bł.;
– o 18. – za śp. Piotra Majewskiego;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Wacławę i Władysława Gumulów. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Tymon Natkaniec.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny polecam temat wydania: Spotkanie domowych Kościołów. Światowemu Spotkaniu Rodzin w Rzymie przyświeca hasło: Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości.
W Niedzieli temat numeru: Jakie czasy, tacy księża? Co znaczy być dzisiaj dobrym księdzem i jakiego księdza potrzebują ludzie?

Zapisy na 41. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
Po raz 41 na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się on-line.
Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.