Ogłoszenia 26 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Galatów: „Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
28 VI – św. Ireneusza, bpa i męczennika; – 29 VI – Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła; 1 VII – pierwszy piątek miesiąca i modlitwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W piątek przed Mszą św. od 17.30 spowiedź święta w kaplicy w Ojcowie.
Zapraszam również na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codzienne po wieczornej Mszy św.

Dziękuję serdecznie tym osobom, które przygotowały ołtarze wystawienia na oktawę Uroczystości Bożego Ciała w Grodzisku. Za zaangażowanie podczas procesji, a szczególnie małym dziewczynkom, które sypały kwiaty.
W imieniu WSD w Kielcach dziękuję za złożone w niedzielę seminaryjną ofiary w wysokości 3090 zł.

– 27 VI pn. w Ojcowie o 18. – w int. Aleksandra o Boże bł. i potrzebne łaski z ok. rocz. urodzin;
– 28 VI wt. w Ojcowie o 18. – w int. Filipa z ok. 18 rocz. urodzin o Boże bł. i dary Ducha Świętego;
– 29 VI śr. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla synów Piotra i Pawła oraz ich rodzin, zam. mama;
– 30 VI czw. w kaplicy Św. Br. Alberta o 7. Za Parafian; – w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. siostra Irena;
– 1 VII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Halinę i Tadeusza Langnerów i zm. z rodz.;
– 2 VII sb. w Ojcowie o 14. – ślub Anity Nowak i Adriana Dąbka; – o 18. – w int. Piotra z ok. imienin i 7 rocz. urodzin, o Boże bł. i opiekę MB;
– 3 VII niedziela

– o 8. – za śp. Leona i Genowefę Baranków, zam. bratanek;
– o 10. – za śp. Józefa, Stefana i Jerzego Krzynówków, Marię i Edwarda Synowskich;
– o 18. – za śp. Piotra Majewskiego;
– o 12. – za śp. Wacławę i Władysława Gumulów. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Tymon Natkaniec.

W tygodniku Gość Niedzielny polecam temat wydania: Spotkanie domowych Kościołów. Światowemu Spotkaniu Rodzin w Rzymie przyświeca hasło: Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości.
W Niedzieli temat numeru: Jakie czasy, tacy księża? Co znaczy być dzisiaj dobrym księdzem i jakiego księdza potrzebują ludzie?

Po raz 41 na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się on-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.