Ogłoszenia 19 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Galatów: „Wszyscy przez wiarę jesteście synami Bożymi – w Chrystusie Jezusie”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 21 VI – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; – 23 VI – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu obchodzony jest Dzień Ojca; – 24 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; – 25 VI – Niepokalanego Serca NMP.
23 VI w czw. – w oktawę Uroczystości Bożego Ciała zapraszam na Msze św. i procesję do czterech ołtarzy przy kościele w Grodzisku na godz. 18. Proszę serdecznie parafian o pomoc w przygotowaniu ołtarzy wystawienia i podczas procesji.

Zapraszam również na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codzienne po wieczornej Mszy św.

Dziękuję serdecznie tym osobom, które przygotowały ołtarze wystawienia na Uroczystość Bożego Ciała w Ojcowie. Za zaangażowanie podczas procesji, a szczególnie małym dziewczynkom, które sypały kwiaty. Dziękuję pani Paulinie Jasińskiej, za troskę o grotę z figurą MB i nowe siedziska przy grocie. Wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie i procesji niech Bóg błogosławi.

– 20 VI pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysławę, Jana i Edmunda Miziaków.
– 21 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. Agnieszka i Dariusz Łukasik z rodz. z Nowego Sącza;
– 22 VI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Stanisławę i Macieja Pawlików oraz Florentynę i Józefa Dziedziców;
– 23 VI czw. w Grodzisku o 18. – o Boże bł., zdrowie i obfite plony dla rolników, działkowców i pszczelarzy.
– 24 VI pt. w Ojcowie o 16. – ślub Joanny Cichoń i Kamila Śliwińskiego; – o 17. – w 50 rocz. ślubu Krystyny i Zdzisława Miodek; – o 18. – za śp. Jana, Agatę, Jana, Władysławę i Marię Katarzyńskich; Jana Ochwata, Jana Srebnickiego i Jana Bosaka;
– 25 VI sb. w Ojcowie o 15. – ślub Klaudi Tarnowskiej i Łukasza Karusa; – o 18. – za śp. Mariannę i Tadeusza Świdów, za zm. dziadków i Stanisława Kalickiego;
– 26 VI niedziela

– o 8. – za śp. Jana, Władysławę, Krzysztofa i Zofię Wawro;
– o 10. – w 1 rocz. ślubu Agnieszki i Remigiusza o Boże bł. z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz o Bożą opiekę dla córki Wiktorii, zam. rodz.;
– o 18. – za śp. Zofię w rocz. śm. i Czesława Przydział;
– o 12. – za śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich oraz za Janinę Adamczyk.

Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.