Ogłoszenia 12 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Słowo życia z aklamacji przed ewangelią: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi”.
Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam, że jesteśmy zaproszeni do komunii życia z Bogiem już dzisiaj i w wieczności. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codzienne po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 13 VI – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; – 14 VI – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; – 16 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; – 17 VI – św. Br. Alberta Chmielowskiegi, zakonnika; Uroczystość odpustowa w kaplicy Braci Albertynów w Ojcowie.
16 VI – w Uroczystość Bożego Ciała
– o godz. 7.30 – procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.
– Msza św. po procesji ok. godz. 8.30.
Proszę serdecznie parafian o pomoc w przygotowaniu ołtarzy wystawienia i podczas procesji. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 10. w Kaplicy Na Wodzie. Kolejne Msze św.: o 12. w Grodzisku i o 18. w Ojcowie.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 13 VI pn. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. dla rodziny przez wstawiennictwo MB Fatimskiej i św. Antoniego; Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i modlitwa różańcowa z procesją przy kościele.
– 14 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. Bernarda i Anita Dukez z rodz. z Muszyny;
– 15 VI śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Piotra w rocz. urodzin;
– 16 VI czw. w Uroczystość Bożego Ciała
w Ojcowie

– ok. 8.30 – za Parafian;
– o 18. – w 40 rocz. ślubu Janiny i Mirosława o Boże bł. i potrzebne łaski;
w Grodzisku– o 12. – o Boże bł. i zdrowie dla rodzin Kantorów, Orczyków i Krawczyków;
– 17 VI pt. w Ojcowie o 15. – ślub Joanny Walczyk i Marcina Sitko; – o 18. – za śp. Ireneusza Ruska w 14 rocz. śm. i Jerzego Tarapacza w 8 rocz. śm.;
– 18 VI sb. w Ojcowie o 14. – chrzest Lajly Beaty Bunikowskiej; – o 18. – za śp. Genowefę Leszczyńską, Włodzimierza Żurka i za zm. z ich rodzin;
– 19 VI niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Jana, Władysławę i Wita Kubików;
– o 10. – za śp. Edwarda w rocz. śm. i Stefanię Kijak, Eugenię i Bronisława Pietruszków, zam. syn;
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Wladysławę Lenik, zam. rodz. Banasików i Tarnówków.

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Dzień Seminaryjny.
Naszą modlitwą wypraszamy nowe powołania do kapłaństwa, a składane ofiary przeznaczamy na pomoc dla WSD w Kielcach. Dziękuję b. serdecznie ks. diak. Tomaszowi Kasprzykowi za wygłoszone słowo Boże i wspólną modlitwę.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Tygodniki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.