Ogłoszenia 17 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Błogosławieni, którzy sercem dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 18 VII – św. Szymona z Lipnicy, kapłana; – 20 VII – bł. Czesława, kapłana; – 22 VII – św. Marii Magdaleny, święto; – 23 VII – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; – 24 VII – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 18 VII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Michalinę i Tadeusza Staroniów, zam. córka;
– 19 VII wt. Msza św. tylko rano o 7 w kaplicy św. Br. Alberta;
– 20 VII śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Janinę i Mieczysława Jankowskich;
– 21 VII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. córka Małgorzata z rodz.;
– 22 VII pt. w Ojcowie o 15. – ślub Piotra Marcińskiego i Anny Makówka; – o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Małgorzaty i Bogdana w 35 rocz. ślubu;
– 23 VII sb. w Ojcowie o 18. – w 41 rocz. ślubu Grażyny i Tadeusza, o zdrowie i Boże bł. oraz za Filipa w 6 rocz. urodzin i dla jego rodziny;
– 24 VII niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – w int. Mateusza w 18 rocz. urodzin, o Bożą opiekę i błogosławieństwo;
– o 10. – za śp. Jana i Janinę Misków, Jana i Mariannę Kopcińskich;
– o 18. – za Parafian i za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Stanisława, Krzysztofa i Elżbietę Ordyków. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Anna Pełechacz. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa będziemy się też modlić za kierowców, a po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Piotr Marciński, syn Wiktora, kawaler, parafia tutejsza oraz Anna Makówka, córka Piotra, panna, parafia Zesłania Ducha Świętego w Krakowie – Ruczaj, zapowiedź druga. Ponadto, Maria Tarnówka, córka Józefa, panna, parafia tutejsza oraz Marcin Knapik, syn Stanisława, kawaler, parafia Miłosierdzia Bożego na oś. Oficerskim w Krakowie; zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach występujących między tymi osobami, zobowiązany jest zgłosić to w kancelarii parafialnej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Czuwając przy Matce. Jaka jest geneza Apelu Jasnogórskiego i dlaczego stał się on w Polsce tak popularny?
W Niedzieli temat numeru: Chrońmy dzieci. Co powinno zaniepokoić rodziców? Jak działać? Gdzie szukać pomocy?

Proszę o fanty do loterii parafialnej, którą przeprowadzimy podczas kiermaszu parafialnego w dzień odpustu w Grodzisku 15 sierpnia, na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.