26 lipca 2015r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan: „ Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi, jaką jest pokój. Jedno jest Ciało i jeden jest Duch, bo też zostaliście wezwani w jednej nadziei, jaką jest wasze powołanie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 29VII – św. Marty;
– 31VII – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
– 1VIII – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:

– 27 VII pn. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Annę Bosak i Annę Kwintę;
– 28 VII wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Stanisława Opalskiego, zam. znajomi ze Skały;
– 29 VII śr. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Mieczysława Srokę;
– 30 VII czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Ludwię Opalską, zam. wnuczka Małgosia z rodziną;
– 31 VII pt. w Ojcowie o 18.00 – w int. Oliwiera Michorowskiego z ok. przyjęcia sakr. chrztu św., o Boże bł. i potrzebne łaski w życiu;
– 1 VIII sb. w Ojcowie o 15.00 – ślub Elżbiety Szumańskiej i Macieja Jaśkowskiego;
– o 18.00 w Ojcowie  – o zdrowie i Boże bł. dla Weroniki w 60 rocz. urodzin, zam. dzieci z wnukami;
– 2 VIII niedziela

– o 8.00 – za śp. Stanisławę Bosak, zam. Koło Różańcowe;
– o 10.00 – za śp. Annę i Władysława Wyjadłowskich;
– o 18.00 – za Parafian;
– o 12.00 – za śp. Leokadię i Józefa Tarnówków w rocz. śmierci.

W dniach 5-13 sierpnia odbędzie się XXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do udziału w pielgrzymce. Spotkanie organizacyjne chętnych wziąć udział w pielgrzymce odbędzie się 2 sierpnia w kościele parafialnym w Skale. Grupę poprowadzi ks. Marek Blady wikariusz parafii Skała.

W czasie wakacji i urlopów, pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.
Dzisiaj po Mszy św. o godz.12.00 w Grodzisku, poświecenie pojazdów z ok. wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Z tygodnika Niedziela polecam wywiad z Ewą Błaszczyk w 2-gą rocznicę otwarcia kliniki „Budzik” – Każde wybudzone dziecko jest nagrodą. W Gościu Niedzielnym temat numeru: Granice otwarcia granic. Czy Polska powinna mieć prawo wyboru uchodźców z krajów gdzie doznają prześladowań?

Składam serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i licznych łask Bożych wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.