19 lipca 2015 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan: „ Teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa. On bowiem jest naszym pokojem; On który obie części ludzkości uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur – wrogość”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 20VII – bł. Czesława, prezbitera;
– 22VII – św. Marii Magdaleny;
– 23VII – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto;
– 24VII – św. Kingi, dziewicy;
– 25VII – św. Jakuba Ap., święto, św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców;
– 26VII – św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:
– 20 VII pn. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Stanisława Opalskiego, od Parafii;
– 21 VII wt. w Grodzisku o 18.00 – o zdrowie i Bożą opiekę dla Leny, zm. rodzice;
– 22 VII śr. w Grodzisku o 18.00 – o Boże bł. i potrzebne laski dla Jakuba z ok. 18 rocz. urodzin;
– 23 VII czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Janinę Niewiara;
– 24 VII pt. w Ojcowie o 18.00 – w int. Małgorzaty i Krzysztofa o Boże bł. i potrzebne łaski w 35 rocz. ślubu;
– 25 VII sb. w Ojcowie o 14.00 – ślub Agaty Pryszczewskiej i Tomasza Sujko;
– o 18.00 w Ojcowie  – o Boże bł. dla Krzysztofa i Anny;
– 26 VII niedziela

– o 8.00 – o Boże bł. i potrzebne laski dla Regelindy – Anny z ok. rocz. chrztu  i imienin;
– o 10.00 – za śp. Jadwigę i Walentego Gumulów;
– o 18.00 – za Parafian;
– o 12.00 – za śp. Kazimierza Dziedzica, zam. koledzy i koleżanki z klasy ze szkoły podstawowej.

W dniach 5-13 sierpnia odbędzie się XXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
Zachęcam do udziału w pielgrzymce. Spotkanie organizacyjne chętnych wziąć udział w pielgrzymce 2 sierpnia w kościele parafialnym w Skale. Grupę poprowadzi ks. Marek Blady wikariusz parafii Skała.

W czasie wakacji i urlopów, pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej. W przyszłą niedzielę poświecenie pojazdów z ok. św. Krzysztofa w Grodzisku po Mszy św. o godz. 12.00.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Temat numeru tyg. Niedziela: Tydzień św. Krzysztofa. W Gościu Niedzielnym: Naprotechnologia leczy.

Składam serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i licznych łask Bożych wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.