12.07.2015 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z dzisiejszej aklamacji przed Ewangelią: „ Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania”.

W czasie wakacji i urlopów, pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 13VII – św. Małgorzaty – odpust w parafii Smardzowice; świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
– 15VII – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
– 16VII – NMP z Góry Karmel, odpust w parafii Narama.

Porządek Mszy świętych w nadchodzącym tygodniu:
– 13 VII pn. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Stanisława Opalskiego, zam. mieszkańcy spod Bramy Krakowskiej;
– 14 VII wt. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Włodzimierza Ganiewskiego;
– 15 VII śr. w Grodzisku o 18.00 – w 1 rocz. urodzin Hanny Pawlik oraz w 1 rocz. urodzin Anieli Iskra, o zdrowie i Boże bł.;
– 16 VII czw. w Ojcowie o 18.00 – za śp. Wacława Knapika i za zm. rodziców Honoratę i Władysława;
– 17 VII pt. w Ojcowie o 18.00 – w int. Małgorzaty i Krzysztofa o Boże bł. i potrzebne łaski w 35 rocz. ślubu;
– 18 VII sb.
– o 15.00 w Ojcowie – ślub Róży Pawłowskiej i Karola Narkowicza;
– o 16.30 w Ojcowie – ślub Lidii Jędrocha i Zenona Kubickiego;
– o 18.00 w Grodzisku  – Msza św. i nabożeństwo fatimskie;
– 19 VII niedziela

– o 8.00 – za śp. Stanisławę i Ryszarda Bosaków, zam. mieszkańcy Ojcowa;
– o 10.00 – za Parafian;
– o 18.00 – za śp. Zofię Szado w 5 rocz. śm.;
– o 12.00 – za śp. Janinę i Tadeusza Leszczyńskich oraz za Mariannę i Stanisława Skwarek, zam. wnuk z rodziną.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Temat numeru tyg. Niedziela o pielgrzymce papieża Franciszka do Ameryki Łacińskiej na kontynent nadziei. W Gościu Niedzielnym: Synodalne zamieszanie wokół tematu małżeństwa i rodziny.

Dziękuję ks. Kordianowi Dudzie za wygłoszone dzisiaj do nas słowo Boże i za wspólną modlitwę.

Składam serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i licznych łask Bożych wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia.