Ogłoszenia 29 maja 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

Słowo życia z Dziejów Apostolskich: Aniołowie powiedzieli do Apostołów: „Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba”.

Przeżywamy czas wielkanocny, czas szczególnej łaski Bożej. Zachęcam, aby ktoś, kto jeszcze nie przystąpił do sakramentów wielkanocnych, przystąpił do spowiedzi i Komunii św.
W środę rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać codzienne po wieczornej Mszy św.
W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam na modlitwę o nowe święte powołania do służby Bożej w Kościele. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta w Ojcowie od godz. 17.30.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 31 V – Święto Nawiedzenia NMP; – 1 VI – św. Justyna, męczennika; – 3 VI – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka.

– 30 V pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla wnuków i wnuczek oraz całej rodziny;
– 31 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. brat Roman z Nowego Sącza;
– 1 VI śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla wnuków Adasia, Kuby, Marceliny i Darii;
– 2 VI czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Wincentego Pawlika, zam. Justyna i Grzegorz Drozdźowscy;
– 3 VI pt. w Ojcowie o 15.30 – ślub Agnieszki Jakubiec i Szymona Wałach; – o 18. – za śp. Władysławę Pawlik;
– 4 VI sb. w Ojcowie o 15.30 – ślub Katarzyny Kula i Dawida Rachwała; – o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Joanny i Tomasza Kocjan z ok. 8 rocz. ślubu;
– 5 VI niedziela

– o 8. – za śp. Teresę Żuchowicz, zam. Ewa i Bogusław;
– o 10. – za śp. Mariana i Janinę Baranków, zam. syn;
– o 18. – za śp. Honoratę, Władysława, Wacława i Stanisława Knapików;
– o 12. – za śp. Wojciecha Dońka, zam. koleżanki i koledzy ze szkoły podstawowej.

W tygodniku Gość Niedzielny polecam wywiad z Pauliną Guzik, autorką filmu o św. Janie Pawle II: „Szklany dom”.
W tygodniku Niedziela polecam artykuł: Różańcowe cuda. Z każdym dniem coraz więcej ludzi przekonuje się o tym, że różaniec odmienia życie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.