Ogłoszenia 22 maja 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ew. św. Jana: Jezus powiedział do uczniów: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy.”

Przeżywamy czas wielkanocny, czas szczególnej łaski Bożej. Zachęcam, aby ktoś, kto jeszcze nie przystąpił do sakramentów wielkanocnych, przystąpił do spowiedzi i Komunii św. Zachęcam też do uczestnictwa w nabożeństwie majowym, które odprawiamy codzienne po wieczornej Mszy św. Módlmy się szczególnie o deszcz i o urodzaje, aby nie zabrakło nikomu chleba.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 24 V – NMP Wspomożycielki Wiernych; – 26 V – św. Filipa Nereusza, kapłana; – 28 V – bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 26 mają obchodzimy Dzień Matki.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 23 V pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Wincentego Pawlika, zam. Barbara i Henryk Pawełek;
– 24 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. siostra Maria i chrześnicą Ewą;
– 25 V śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Elżbietę Jankowską w 11 rocz. śm.;
– 26 V czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla mamy Alicji;
– 27 V pt. w Ojcowie o 18. – za Maję Seweryn w 7 rocz. urodzin, za brata, rodziców, chrzestnego Grzegorza w 40 rocz. urodzin i jego rodzinę, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 28 V sb. w Bramie Krakowskiej o 15. – za mieszkańców Ojcowa i w int. rodziny; zam. Tomasz Gubała; – w Grodzisku o 18. – w int. przyjaciół i ich rodzin;
– 29 V niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Anielę i Mieczysława Srokę;
– o 10. – za śp. Józefa Mosurka w 12 rocz. śm., zam. żona;
– o 18. – za Parafian;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Grażynę Więcek, zam. rodzina.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Dlaczego Rosjanie popierają Putina?
W tygodniku Niedziela polecam artykuł: Wierzyła w moc różańca. O beatyfikowanej dzisiaj Paulinie Jaricot. Założyła Koła Żywego Różańca i Papieskie Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.