Ogłoszenia 24 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Słowo życia z Ew. św. Jana: „Uwierzyłeś, Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.”

II Niedziela Wielkanocy jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to wypełnienie polecenia Pana Jezusa, jakie zostało przekazane Kościołowi za pośrednictwem św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Dzisiejszy dzień jest też Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego dla naszych braci i sióstr Kościoła Prawosławnego. Dlatego składamy im najlepsze życzenia pokoju i nadziei na odnalezienie swoich najbliższych w zdrowiu. Niech Chrystus, przez soje Zmartwychwstanie, odrodzi serca wszystkich ludzi: „Chrystos woskres!”

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 25 IV – św. Marka Ewangelisty, święto; – 26 IV – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i m., głównego patrona Polski; – 29 IV – św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dra Kościoła, patronki Europy; 29 IV – jest Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
W przyszłą niedzielę, 1 maja, obchodzimy uroczystość odpustową w Kaplicy „na Wodzie”, ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Tradycyjnie 1-go maja poświęcenie pojazdów w Ojcowie, po każdej Mszy św.
Za tydzień, rozpoczniemy też miesiąc maj, poświęcony modlitwie ku czci NMP. Nabożeństwa majowe będą odprawiane codzienne po wieczornej Mszy św. Zapraszam.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 25 IV pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Apolonię, Antoniego, Wacława i Bogdana Gądek;
– 26 IV wt. w Ojcowie o 18. – o dar zdrowia na duszy i ciele dla Joanny, z ok. imienin;
– 27 IV śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Leszka Barana w 1 rocz. śmierci;
– 28 IV czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Zofię Siudy;
– 29 IV pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. siostra Barbara z mężem z Nowego Sącza;
– 30 IV sb. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Dobroczyńców Parafii; – w Grodzisku o 16. – w 30 rocz. ślubu Małgorzaty i Mikołaja, Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. na dalsze lata życia małżeńskiego; – o 18. w Ojcowie – za śp. Jacka Gotfryda, Helenę, Stefanię i Bolesława Cabaj;
– 1 V niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – o Boże bł., zdrowie i opiekę Matki Bożej fatimskiej dla Krystyny i Tadeusza z ok. 45 rocz. ślubu, zam. dzieci z rodzinami;
– o 18. – w int. Krystyny o Boże bł. i dar zdrowia z ok. 85 rocz. urodzin;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Irenę w rocz. śmierci oraz za Władysława i Jacka Krawczyków.

Dziękuję bardzo serdecznie jednej rodzinie za sfinansowanie renowacji obrazu ze św. Stanisławem Bp. z kościoła w Grodzisku. Pozostaje jeszcze renowacja ramy obrazu, która ma być dokończona na 8 maja.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Dziękuję z serca za wszystkie życzenia jakie otrzymałem z okazji Świąt Wielkanocy, wyrażam moją wdzięczność w modlitwie.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.