Ogłoszenia 1 maja 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ew. św. Jana: Piotr powiedział do Jezusa „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham.”

Dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy, jako Niedzielę Biblijną. Zaproszeni jesteśmy, aby w słowie Bożym odnajdywać drogi pokoju.
Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Rzemieślnika, patrona Kaplicy „na Wodzie”. Dzisiaj też, tradycyjnie, błogosławimy kierowców i pojazdy przy kaplicy w Ojcowie. Niech każdy z nas, tak korzysta z dróg, aby nie stwarzać zagrożenia dla życia i zdrowia innych.
Rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony modlitwie ku czci NMP. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać codzienne po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
2 V – św. Atanazego bpa i dra Kościoła oraz św. Zygmunta; – 3 V – Uroczystość NMP Królowej Polski; W tym dniu odprawiane są Msze św. w porządku niedzielnym. – 4 V – św. Floriana, m., patrona strażaków; 6 V – św. Filipa i Jakuba Ap., święto. – 7 V – NMP Matki Łaski Bożej, święto.

– 2 V pn. w Grodzisku o 18. – w int. Kingi w 1 rocz. ur. oraz rodziców Klaudii i Michała w 5 rocz. ślubu, o Bożą opiekę i błogosławieństwo;
– 3 V wtorek

– o 8. – za śp. Marię, Salomeę i Stanisława Madejów, zam. wnuczka Maryla z rodz.;
– o 10 – za śp. Anielę, Stanisława i Adama Rogóż;
– o 18. – za śp. Stanisława Basonia;
w Grodzisku – o 12. – za śp. Mikołaja Miklasińskiego, Barbarę i Romana Drozdzowskich oraz za zm. dziadków z rodz. Miklasińskich i Drozdzowskich;
– 4 V śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Pachotę;
– 5 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Piotra, zam. br. Marcin z rodz.;
– 6 V pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. Daniela z rodz. z Nowego Sącza;
– 7 V sb. w Grodzisku o 17. – za śp. Stanisława Kużdżała; – o 18. w Ojcowie – za śp. Juliana Szwajcowskiego w rocz. śm.;
– 8 V niedziela

– o 8. – o Boże bł. dla Stanisławy, Stanisławy i Tomasza;
– o 10. – za śp. Eugenię w 7 rocz. śm. i Bronisława Pietruszków, Stanisławę i Edwarda Kijaków, zam. córka Krystyna; Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Zuzanna Cader.
– o 18. – za śp. Salomeę i Juliana Adamków;
– o 12. – za Parafian oraz chrzest Liliany Wszołek.

W tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Nabożeństwa majowe to skarb wiary i tradycji.
W tygodniku Niedziela temat główny: Królowa świata i nasza.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.