Ogłoszenia 30 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z 1Kor13,13: „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość”.
Dzisiaj przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Wspieramy ich naszą modlitwą i wyrażamy solidarność z nimi.
W środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Kończymy okres śpiewania kolęd oraz wystawienia żłóbków i choinek. W tym też dniu obchodzimy dzień Życia Konsekrowanego. Składane w tym dniu ofiary będą przeznaczone na pomoc klasztorom kontemplacyjnym na terenie naszej diecezji.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek przed wieczorną Mszą św. w Ojcowie od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
W tym ostatnim czasie odeszli od nas śp. Elżbieta Ordyk oraz Jerzy Łukasik. Prosimy dobrego Boga, aby ich przyjął do swego domu w niebie, a rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia i pamięć w modlitwie.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: – 31 I – św. Jana Bosko, kapłana; – 2 II – Święto Ofiarowania Pańskiego; Podczas liturgii poświęcenie świec. – 3 II – św. Błażeja, bpa i męczennika, patrona chorób gardła. W tym dniu święci się świece i jabłka. 5 II – św. Agaty, dziewicy i męczennicy, pod koniec Mszy św. poświęcenie wody i chleba.

– 31 I pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Franciszka Katarzyńskiego w rocz. śm.;
– 1 II wt. w Smardzowicach o 13. Msza św. pogrzebowa za śp. Jerzego Łukasika; – o 18. w Ojcowie – za śp. Piotra, zam. siostra Katarzyna z rodziną;
– 2 II śr. w Ojcowie o 17. – w int. Marii z ok. im., o zdrowie i Boże bł.;
– 3 II czw. w Grodzisku o 17. – w 30 rocz. urodzin Weroniki, o Bożą opiekę i błogosławieństwo oraz o potrzebne łaski dla rodziny;
– 4 II pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Mieczysława Adamka w rocz. urodzin; zam. rodz. Grudniewskich i Błachno;
– 5 II sob. w Grodzisku o 15.30 – chrzest Szymona Kamila Lasok; – o 17. w Grodzisku – za śp. Agatę, Jana Katarzyńskich, Agatę, Jakuba, Agatę i Mikołaja Srebnickich;
– 6 II w niedzielę

– o 10. – w 30 rocz. ślubu Barbary i Józefa, o Boże bł. i potrzebne łaski;

– o 12 – za śp. Władysławę Boroń.

Tygodnik Gość Niedzielny temat główny: Serce Kościoła. Klasztor kontemplacyjny – szczególny rodzaj powołania.
W Tygodniku Niedziela polecam temat wydania: Jak zatrzymać młodych w Kościele?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.