Ogłoszenia 6 lutego 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Łukasza: Jezus powiedział do Szymona Piotra „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”.

W tym tygodniu 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 17. w Ojcowie będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Zapraszam osoby starsze i chorych.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– 10 II – św. Scholastyki, dziewicy; – 11 II – NMP z Lourdes.

– 7 II pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Grażynę Wiącek, zam. kuzyn Stanisław z rodz.;
– 8 II wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla brata i jego rodziny;
– 9 II śr. w Ojcowie o 17. – w int. Bartłomieja z ok. rocz. urodzin, przez Jezusa Miłosiernego, o dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej i św. Józefa;
– 10 II czw. w Ojcowie o 17. – za śp. dziadków Józefę w 1 rocz. śm. i Stanisława Morawskich;
– 11 II pt. w Ojcowie o 17. – przez wstawiennictwo MB z Lourdes w int. chorych i cierpiących Parafian;
– 12 II sob. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariannę Łabęcką, zam. Ewa i Agnieszka z rodzinami;
– 13 II w niedzielę

– o 8. – za śp. Zbigniewa, Józefa i Mariannę Kasprzyków oraz za zm. z rodz.;
– o 10. – za śp. Stefanię w rocz. śm. i Edwarda Kijaków, Eugenię i Bronisława Pietruszków, zam. syn;
– o 12 – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów.

Dziękuję za ofiary złożone 2 lutego na pomoc klasztorom kontemplacyjnym na terenie naszej diecezji w wysokości 255 zł.

Tygodnik Gość Niedzielny polecam artykuł „Chrzest bez chrzestnych?” W wielu diecezjach włoskich rezygnuje się z udziału rodziców chrzestnych podczas udzielania sakramentu chrztu, ale czy to właściwy krok?
W Tygodniku Niedziela polecam temat wydania: „Co się stało z Europą?” O wzrastającej nienawiści do Kościoła, niszczeniu świątyń i symboli religijnych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.