Ogłoszenia 26 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

Słowo życia z Listu św. Jana Ap.: „Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy”.

Uroczystością Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy radosny czas Bożego Narodzenia, który zakończymy w Święto Chrztu Pańskiego. Dzisiejsza Niedziela Św. Rodziny została ustanowiona przez papieża Benedykta XV w 1922 roku. Jest to święto każdej rodziny. W rodzinie nie tylko żyjemy, ale w niej mamy się też uświęcać.
Dzisiaj 26 XII wspominamy w liturgii św. Szczepana, pierwszego męczennika.
27 XII – święto św. Jana Ap. i Ewangelisty. Podczas liturgii będziemy błogosławić wino.
Tego dnia obchodzi swoje imieniny Ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski, pamiętajmy w modlitwie o naszym Ks. Biskupie. 28 XII – święto św. Młodzianków Męczenników. Oktawę Narodzenia Pańskiego obchodzimy jako jedno święto. 1 I – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

– 27 XII pn. w Ojcowie o 10. – Msza św. dziękczynna za powrót do zdrowia i o Bożą opiekę dla Mikołaja i Grażyny; – o 12. w kaplicy na cmentarzu w Skale – Msza św. pogrzebowa w int. Grażyny Wiącek. Rodzinie zmarłej składam wyrazy współczucia i zapewniam o modlitwie. – o 17. w Ojcowie – za śp. Stanisława Knapika w 5 rocz. śm.;
– 28 XII wt. w Grodzisku o 17. – w int. Agnieszki z ok. rocz. urodzin, o Boże bł. z podziękowaniem za otrzymane łaski;
– 29 XII śr. o 17. w Ojcowie – za śp. Janinę Szymańską, Stefana i Teresę Żuchowiczów;
– 30 XII czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i potrzebne łaski dla Karoliny;
– 31 XII pt. w Ojcowie o 17. – Msza św. przebłagalna na zakończenie mijającego roku;
– 1 I w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi:

– o 8. – Msza św. dziękczynno błagalna, o Boże bł. i zdrowie dla rodziny;
– o 10. – za śp. Mieczysława i Anielę Sroka;
– o 12. – za śp. Mieczysława Adamka, zam. córka;
– 2 I w niedzielę

– o 8. – za śp. Mariannę i Mieczysława Domadalskich;
– o 10. – za śp. Eugenię z ok. im. i rocz. ur. oraz za Bronisława Pietruszkę, Stefanię i Edwarda Kijaków, zam. córka Krystyna z rodz.;
– o 12. – w int. Leny Olivi Leszczyńskiej, która przyjmie chrzest św.

Dziękuję bardzo serdecznie tym osobom, które włączyły się w przygotowanie naszych świątyń na Święta Bożego Narodzenia.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam rozważania świąteczne: Ciało i Krew Nieskończonego.
W Niedzieli polecam temat wydania: Cudowna wymiana i Zanim narodził się Jezus.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.