Ogłoszenia 2 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Efezjan: „W Chrystusie, Bóg wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 3 I – wspomnienie Najśw. Imienia Jezusa.
– 6 I – Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana Uroczystością Trzech Króli. W tym dniu porządek Mszy św. jak w niedzielę. Podczas Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Składane w tym dniu ofiary będą przeznaczone na misje.
– 7 I – przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed Mszą św. o godz. 17., możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa do Serca Jezusowego.
– 9 I – Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.

W środę 5 stycznia będę odwiedzał chorych i osoby starsze w naszej parafii ze spowiedzią i Komunią świętą od godz. 9.15. Jeśli ktoś chciałby, abym przyszedł z wizytą do domu, to proszę o kontakt.

W tym tygodniu rozpocznę wizytę duszpasterską tzw. kolędę w naszej parafii. Jeśli ktoś z Parafian nie może przyjąć kapłana, z różnych względów, to proszę o kontakt telefoniczny. Początek wizyty duszpasterskiej 7 stycznia w piątek od godz. 15 do 19, z przerwą na Mszę św. od godz. 17 do 18.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 3 I pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Marię Dudę;
– 4 I wt. w Ojcowie o 17. – w int. Adama, przez Jezusa Miłosiernego o Boże bł., dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej oraz o zdrowie;
– 5 I śr. Msza św. tylko rano o 7 w kaplicy św. Brata Alberta;
– 6 I czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli
w Ojcowie

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – za śp. Krystynę Jakubek;
w Grodzisku
– o 12 – w 10 rocz. chrztu św. o Boże bł. i wzrost w wierze dla Juliana; Po Mszy św. chrzest Maksymiliana Srebnickiego;
– 7 I pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Teresę Żuchowicz, zam. Alicja Tabak;
– 8 I sob. w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Agnieszki Barczyńskiej, zam. chrzestny z rodziną;
– 9 I w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – za śp. Helenę i Lucjana Bosaków;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Ireneusza Krzemienia w rocz. śm.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Na dzisiejszą niedzielę ukazał się tylko tygodnik Niedziela. W nim polecam temat wydania: Między lękiem a nadzieją. Szereg wypowiedzi ludzi znanych, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: jak zmiany cywilizacyjne wpłyną na nasze serca w 2022 roku?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.