Ogłoszenia 3 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: „Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 4 X – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika; – 5 X – św. siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy; – 7 X – NMP Różańcowej; – 9 X – bł. Wincentego Kadłubka, bpa.
W październiku Msze św. wieczorne w niedziele będą odprawiane w Ojcowie o godz. 16. Natomiast od listopada do kwietnia nie będzie wieczornych Mszy św. w niedziele.
W miesiącu październiku pamiętajmy o codziennej modlitwie różańcowej. W parafii modlimy się na różańcu każdego dnia po wieczornej Mszy św., zapraszam.

– 4 X pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Urszuli i Henryka Pytel, Kristofa, Anety, Adama, Aldony, Gregora i Angeli z rodzinami z domu Pytel;
– 5 X wt. w Ojcowie o 18. – w int. Agaty o Boże bł. i zdrowie z ok. 80 rocz. urodzin, zam. córki;
– 6 X śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Józefę Katarzyńską;
– 7 X czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Mariana Tureckiego i Edwarda Boronia, zam. Agata Morawska z rodziną;
– 8 X pt. w Ojcowie o 18. – o nowe i święte powołania kapłańskie dla Kościoła Kieleckiego;
– 9 X sb. w Ojcowie o 14. – chrzest Marii Julii Kuczwara; – o 18. – za śp. Stanisławę Boroń;
– 10 X w niedzielę

– o 8. – w int. Teresy i Członków Koła Różańcowego przez wstawiennictwo MB Różańcowej, o Boże bł., zdrowie i liczne łaski oraz za zm. Członków Koła;
– o 10. – za śp. Stanisławę, Ryszarda i Andrzeja Bosaków oraz za Zdzisława Witka;
– o 12. – za śp. Józefa i Ewilię Sijka.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
W przyszła niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski pod hasłem “NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Zawirowania ekonomiczne i organizacyjne, które powstały w wyniku koronawirusa budzą w stypendystach i ich rodzinach wiele pytań i obaw o przyszłość. Fundacja, w obecnej sytuacji, z troską o swoich podopiecznych patrzy w przyszłość, licząc, że zbiórka z najbliższego Dnia Papieskiego pozwoli na utrzymanie wypłat tym uczniom i studentom, którzy są obecnie w programie.

Zachęcam też do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Malarz Miłosiernego. Jaka jest prawda o życiu Eugeniusza Kazimirowskiego?
W Niedzieli temat numeru – kierownictwo duchowe. Jak pogłębić wiarę? Gazety są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.