Ogłoszenia 26 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 28 IX – św. Wacława, męczennika; – 29 IX – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; – 30 IX – św. Hieronima, bpa i dra Kościoła; – 1 X – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła; – 2 X – św. Aniołów Stróżów.
Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlimy się za tych, którzy musieli uciekać ze swoich krajów i śpieszymy im z mądrą pomocą.
W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam na modlitwę różańcową codziennie po wieczornej Mszy św. Zachęcam do tej modlitwy w kręgu rodzinnym.
W tym tygodniu przypadają też pierwszy piątek i sobota miesiąca. 1-go października, z okazji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź św. w Ojcowie od godz. 16.30.

W październiku Msze św. wieczorne w niedziele będą odprawiane o godz. 16. Natomiast od listopada do kwietnia nie będzie wieczornych Mszy św. w niedziele.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 27 IX pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Grzegorza i jego rodziców Eufemię i Władysława Wilków;
– 28 IX wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Kołodzieja w 7 rocz. śm.;
– 29 IX śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł., zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Heleny, Liwii, Antoniny i Meli;
– 30 IX czw. w Ojcowie o 18. – w int. Edyty i Łukasza w rocz. ślubu i Zuzi w 4 rocz. urodzin, przez wstawiennictwo św. Teresy od Dzieciątka Jezus, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 1 X pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Annę i Stanisława Domagalskich, Annę i Mikołaja Boroniów, Stanisławę Boroń i Pelagię Teśluk;
– 2 X sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Barbarę, zam. wnuczka Karolina z rodziną;
– 3 X w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Michalinę i Tadeusza Staroniów;
– o 10. – za śp. Michalinę i Tadeusza Staroniów, zam. córka z rodziną;
– o 16. – za śp. Izabelę i Edwarda Mosur;
w Grodzisku
– o 12. – za Parafian oraz za śp. Marię, w rocz. śm., i Władysława Srebnickich, Władyslawa i Władysława Sasulskich.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.