Ogłoszenia 10 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”
Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem “Nie lękajcie się”. W trosce o utrzymanie stypendiów dla uczniów i studentów, którzy są objęci wsparciem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, po Mszy św. złożymy do koszyków nasze ofiary wspierające to dzieło.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 13 X – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; – 15 X – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła; – 16 X – św. Jadwigi Śląskiej i 43 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.

W październiku Msze św. wieczorne w niedziele są odprawiane w Ojcowie o godz. 16. Natomiast od listopada do kwietnia nie będzie wieczornych Mszy św. w niedziele. W miesiącu październiku pamiętajmy o codziennej modlitwie różańcowej. W parafii modlimy się na różańcu każdego dnia po wieczornej Mszy św. Dnia 16 października w sobotę w Grodzisku po Mszy św. o godz. 17. nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją przy kościele, zapraszam.

– 11 X pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Daniela Szufli, Aleksandry i Bernarda Szufli i ich dzieci, Barbary Żurawskiej, Izabeli i Elżbiety Gawliczek;
– 12 X wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Krzysztofa Platę, w rocz. śm.;
– 13 X śr. w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Jolanty i Pawła w 15 rocz. ślubu oraz o zdrowie dla ich dzieci;
– 14 X czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Czesława Moniowskiego, zam. siostra;
– 15 X pt. w Ojcowie o 15. – ślub Katarzyny Dziedzic i Artura Woźniaka; – o 17. – za śp. Jadwigę i Mikołaja Katarzyńskich oraz za zm. z rodziny;
– 16 X sb. w Ojcowie o 12. – chrzest Stanisława Dymek; – o 17. w Grodzisku – w Dzień Dziecka Utraconego za zmarłego Wojtusia i jego rodzeństwo oraz za Zygmusia i zmarłe dzieci;
– 17 X w niedzielę

– o 8. – w int. Ks. Proboszcza o Boże bł., zdrowie i liczne łaski, zam. Margaretki i Koło Różańcowe; oraz otaczamy modlitwą śp. Dorotę Cap i Edwarda Kameckiego;
– o 10. – za śp. Jadwigę i Walentego Gumulów;
– o 16. – za Parafian oraz z ok. rocz. urodzin o zdrowie i Boże bł. dla Karoliny;
– o 12. – za śp. Wacławę i Władysława Gumulów; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Antonina Martyna Bieniecka.

Zachęcam też do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Życie o całe życie za krótkie. Każdego roku tysiące dzieci umiera w wyniku poronienia. 15 X mają swój dzień – Dzień Dziecka Utraconego.
W Niedzieli temat numeru – o Synodzie Biskupów zwołanym przez papieża Franciszka. Kościół oczami świeckich.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.