Ogłoszenia 1 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Jana: Pan Jezus powiedział do tych, którzy Go szukali: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 4 VIII – św. Jana Marii Vianneya, kapłana; – 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W piątek, z okazji pierwszego piątku miesiąca, spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.30.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 2 VIII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego, Piotra i Anielę Muzyków;
– 3 VIII wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Marii i Pawła Osuszków w 10 rocz. ślubu;
– 4 VIII w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Stanisława, Ryszarda, Juliannę, Zofię i Helenę Górków;
– 5 VIII w czw. w Ojcowie o 14. – chrzest św. przyjmie Zofia Szumera; o 18. w Ojcowie – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Anny i Stanisława Pabuch w 43 rocz. ślubu;
– 6 VIII w pt. w Ojcowie o 15. – ślub Anny Gara i Dawida Hyży; – o 18. w Ojcowie – za śp. Adama Orczyka i Beaty Czarnota;
– 7 VIII w sb.
– o 8.30 w Ojcowie, w Bramie Krakowskiej, – Msza św. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej;
– o 14. w Ojcowie – ślub Magdaleny Gumula i Pawła Rolka;
– o 15.30 – ślub Aleksandry Chrapek i Pawła Rębiś;
– o 17. w Grodzisku (zmiana godz.)– o Boże bł. dla Pawła z ok. 50 rocz. urodzin;
– 8 VIII w niedziele
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – w int. Karoliny z ok. 14 rocz. urodzin, o Boże bł. i zdrowie, zam. tata z rodziną. Podczas Mszy św. chrzest przyjmą Henryk Jakub Pakuette i Oliwia Katarzyna Mucha.
– o 18. – za zmarłych dziadków z rodzin: Żurków, Miodków, Leszczyńskich i Skwarków;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Helenę Kajca i Józefa Muzyka.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Anna Synowiec, córka Sylwestra, z naszej parafii oraz Dominik Kubik, syn Roberta, z parafii Wszystkich Świętych w Krakowie – Górka Kościelnicka, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku jest zobowiązany poinformować urząd parafialny.

Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej, która wyruszy z Wiślicy 6 sierpnia i dotrze na Jasną Górę 13 sierpnia. W okresie wakacji pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Módlmy się również o dobrą pogodę dla rolników i bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Sierpień, to miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Zachęcam do podjęcia abstynencji.

Zachęcam też do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Coraz większy głód. Na świecie wyrzuca się aż 931 mln ton żywności rocznie, podczas gdy 768 mln osób nie ma co jeść.
W Tygodniku Niedziela, temat numeru: O bohaterach sierpnia 1944. Pamiętamy!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.