Ogłoszenia 25 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Jana: „Pan Jezus powiedział do tych, którzy Go szukali: Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa; 26 VII – św. Joachima i Anny, rodziców NMP; – 31 VII – św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

– 26 VII pn. w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Regelindy – Anny z okazji imienin i rocz. chrztu;
– 27 VII wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Władysława, Wacławę i Pawła Boroniów, zam. syn z rodz.;
– 28 VII w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Ewę Morawską, zam. koleżanki;
– 29 VII w czw. w Grodzisku o 18. – za śp. Stefanię i Juliana Kijaków;
– 30 VII w pt. w Ojcowie o 16. – ślub Katarzyny Kality i Miłosza Bazarnika; – o 18. w Ojcowie – za śp. Zofię i Stanisława Morawskich;
– 31 VII w sb. w Ojcowie
– o 11.30 – chrzest Nadii Urban i Gustawa Józefa Kurek;
– o 15. – ślub Kamili Chuchmacz i Adama Wiśnieckiego; – w tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej;
– 1 VIII w niedzielę

– o 8. – za śp. zm. z rodz. Opalskich i Jakubków;
– o 10. – śp. Michalinę i Tadeusza Staroniów, zam. córka z mężem;
– o 18. – za Parafian i za śp. Emilię i Gintera Szufla, Józefa i Krystynę Pytel, Teresę i Kazimierza Żurawskich, Cecylię i Jana Szkudlarek, Anielę i Stanisława Żurawskich, Pawła Chmielowiec i Jacka Gawliczek;
– o 12. – za śp. Pawła Rysia w 3 rocz. śm. W czasie Mszy św. chrzest przyjmie Iga Anika Kiszka.
Zachęcam do udziału w Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej, która wyruszy z Wiślicy 6 sierpnia i dotrze na Jasną Górę 13 sierpnia. W okresie wakacji pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Módlmy się również o dobrą pogodę dla rolników i bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Na nieoczywistych drogach. O Camino de Santiago, które jest jak życie w pigułce oraz jubileuszu jakubowym opowiada o. Roman Bielecki, dominikanin.
W Tygodniku Niedziela, temat numeru, Jakubowe camino na polskich drogach.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.