Ogłoszenia 18 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ps. 23: „Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie… Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć, orzeźwia moją duszę.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 20 VII – bł. Czesława, kapłana; – 22 VII – św. Marii Magdaleny; – 23 VII – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; – 24 VII – św. Kingi, dziewicy; – 25 VII – św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 19 VII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Barbarę i Romana Drozdzowskich, zam. córki z rodzinami;
– 20 VII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Leokadię i Eugeniusza Sobuckich;
– 21 VII w śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Daniela Gruszczyńskiego w 7 rocz. śm.;
– 22 VII w czw. w Ojcowie o 13. – chrzest Ignacego Bruzi; – o 18. – o Boże bł., potrzebne łaski i zdrowie dla Mariusza i Małgorzaty oraz dla ich dzieci Filipa, Wiktorii i Amelii;
– 23 VII w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Lecha Rosę, zam. córka z rodziną;
– 24 VII w sb. w Ojcowie
– o 14.00 – ślub Weroniki Wilkońskiej i Łukasza Krzywieckiego;
– o 15.30 – ślub Beaty Jałocha i Kazimierza Podgórni;
– w tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej;
– 25 VII w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Annę Bieniek, Annę i Franciszka Rudków; – o 10. – śp. Walentego i Jadwigę Gumulów; – o 18. – za Parafian i za śp. Krzysztofa Mikołajskiego;
w Grodzisku
– o 12. – o Bożą bł. i zdrowie dla rodziny Kantorów oraz o Bożą opiekę i potrzebne łaski dla kierowców. Po Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów z ok. wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców.
23 lipca w piątek zapraszam serdecznie młodzież na „Czuwanie ze św. Józefem” do Kaplicy na Wodzie w Ojcowie. Msza św. o godz. 18.00 i czuwanie poprowadzi młodzież z KSM i Ruchu Czystych Serc.
W okresie wakacji pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Módlmy się również o dobrą pogodę dla rolników i bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Dziękuję jednej rodzinie za dodatkową ofiarę 200 zł na prace w Parafii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Tajemnica nieśmiertelności.
W Tygodniku Niedziela, w cyklu Treści Wiary, polecam artykuł: Dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.