Ogłoszenia 11 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 12 VII – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika; – 13 VII – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; – 15 VII – św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła; – 16 VII – NMP z Góry Karmel. W czasie wakacji pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 12 VII pn. w Ojcowie o 18. – o Bożą opiekę i łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej dla Magdaleny;
– 13 VII wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Janinę, Władysława, Józefa Synowców i Helenę Boroń; – 14 VII w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Edwarda Boronia i Mariana Żmudzkiego;
– 15 VII w czw. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Agnieszki i Tomasza Kalbarczyków w 10 rocz. ślubu oraz za ich dzieci, zam. rodzice;
– 16 VII w pt. w Ojcowie o 14. – ślub Sylwii Szymborskiej i Pawła Wardasa; – o 18. – za śp. Władysławę Boroń, zam. rodziny Kluzów i Świdów;
– 17 VII w sb. w Ojcowie – chrzest Barbary Anny Zych; – o 18. – za śp. Martę Blasińską, Stefana i Janinę Szopów i Ignacego Mirka;
– 18 VII w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – w int. Wiktorii w 5 rocz. ur. oraz Remigiusza w 43 rocz. ur. o Boże bł. i dary Ducha Świętego;
– o 18. – za śp. Włodzimierza Żurka;
w Grodzisku
– o 12. – o Bożą opiekę i potrzebne łaski dla Mikołaja Dąbrowskiego w 5 rocz. ur. oraz o Boże bł. dla rodziców, zam. babcia.
We wtorek 13 lipca zapraszam na nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją przy kościele na Grodzisko o godz. 18.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W Tygodniku Gość Niedzielny, w cyklu duchowość Kościoła, polecam artykuł: Reguła w świecie bez reguł. Od chaosu w życiu może nas ocalić reguła życia zakonnego św. Benedykta.
W Tygodniku Niedziela polecam artykuł: Bóg nie jest planem B – W pośpiechu wzdychamy do Boga, by pobłogosławił nasz plan, a kompletnie zapominamy o Jego planach.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.