Ogłoszenia 4 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Duch Pański spoczywa na Mnie, posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 6 VII – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; – 8 VII – św. Jana z Dukli, kapłana; – 11 VII – św. Benedykta, opata. W czasie wakacji pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

– 5 VII pn. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Elżbiety i Zygmunta w 35 rocz. ślubu oraz o Bożą opiekę dla rodziny;
– 6 VII wt. w Ojcowie o 18. – o Bożą opiekę i dar zdrowia dla Heleny, Artura i Michała;
– 7 VII w śr. w Grodzisku o 18. – za Edwarda i Mariannę Berkowiczów, zam. Barbara Boroń;
– 8 VII w czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana i Apolonię Kupiec;
– 9 VII w pt. w Ojcowie o 18 – za śp. Annę, Roberta i Genowefę Kluz oraz Pelagię i Józefa Miklasińskich;
– 10 VII w sb. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę i Stanisława Gajewskich;
– 11 VII w niedzielę

– o 8. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla rodziny za wstawiennictwem św. Benedykta;
– o 10. – za śp. Stanisława Małysa;
– o 12. – za śp. Władysławę Boroń, zam. mąż.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Katarzyna Kalita, córka Zbigniewa, z naszej parafii oraz Miłosz Bazarnik, syn Andrzeja, z parafii św. Marcina w Krzeszowicach, zapowiedź druga. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku jest zobowiązany poinformować urząd parafialny.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł o nowej wspólnocie religijnej w Kościele – Wspólnocie Baranka. Ich klasztor znajduje się we wsi Choroń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
W Tygodniku Niedziela temat główny – o apostazji. Bóg nigdy nie zamyka drzwi.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.