Ogłoszenia 27 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Księgi Mądrości: „Do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka – uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła w świat przez zawiść diabła …”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Władysława; – 28 VI – św. Ireneusza, bpa i męczennika; – 29 VI – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; – 3 VII – święto św. Tomasza Ap. 29 czerwca obchodzimy 14-tą rocznicę powołania do życia naszej Parafii, dlatego zapraszam na Mszę św. dziękczynną w kaplicy w Ojcowie na godz. 18. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 2 lipca w pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.30.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 28 VI pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Grzegorza Woźniaka w 1 rocz. śm.;
– 29 VI wt. w Ojcowie o 18. – za Parafian;
– 30 VI w śr. w Grodzisku o 18. – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. dla rodziny Parzelskich z dziećmi;
– 1 VII w czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysławę Boroń;
– 2 VII w pt. w Grodzisku o 13.30 ślub – Magdaleny Cymer i Jakuba Frączek; – w Ojcowie o 15. – ślub Zuzanny Mericova i Konrada Michalskiego; – o 18 w Ojcowie – za śp. Tomasza, zam. córka Karolina z rodziną;
– 3 VII w sb. w Ojcowie o 15. – ślub Karoliny Dyrcz i Piotra Mazurka; – o 18. w Grodzisku – za śp. Józefę Sarnowską;
– 4 VII w niedzielę
w Ojcowie:
– o 8. – o Boże bł. i zdrowie dla Władysława Domagalskiego z ok. im. i Dnia Ojca oraz dla Doroty z ok. 50 rocz. urodzin;
– o 10. – za śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich;
– o 18. – za Parafian oraz o Boże bł. i zdrowie dla Wandy i Włodzimierza z ok. 50 rocz. ślubu;
w Grodzisku
– o 12. – o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski dla Iwony i Rafała w 10 rocz. ślubu.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Katarzyna Kalita, córka Zbigniewa, z naszej parafii oraz Miłosz Bazarnik, syn Andrzeja, z parafii św. Marcina w Krzeszowicach, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku jest zobowiązany poinformować urząd parafialny.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Dzieci? Tak, ale … Polityka dzietności. Za 30 lat może nas być mniej o 4,4 miliona w Polsce. Czy ta prognoza się sprawdzi?
W Niedzieli z życia Kościoła: Czy psychoterapia zastąpi sakrament spowiedzi?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.