Ogłoszenia 8 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Jana: Pan Jezus powiedział do tych, którzy Go szukali: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – Dzisiaj św. Dominika Guzmana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego; – 9 VIII – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; – 10 VIII – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; – 11 VIII – św. Klary, dziewicy; – 14 VIII – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; – 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową w kościele w Grodzisku.

Mszy św. o godz. 12. będzie przewodniczył ks. Andrzej Gołębiowski z Krakowa.
Po Mszy św., tradycyjnie kiermasz parafialny, na którym będzie można zakupić pierogi, ciasta, przetwory owocowe, książki, albo zjeść na miejscu bigos albertyński, wypić kawę lub herbatę. Serdecznie zapraszam.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 9 VIII pn. w Ojcowie o 17. – chrzest Marii Anny Pulit – Grzechynka. – o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Teresy i Jana Majewskich w 50 rocz. ślubu;
– 10 VIII wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Anny i Krzysztofa w przygotowaniu do życia małżeńskiego;
– 11 VIII w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Stanisławę Będek;
– 12 VIII w czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisławę Będek;
– 13 VIII w pt. w Ojcowie o 15. – ślub Eweliny Knop i Łukasza Grębskiego; – o 18. w Grodzisku – za śp. Władysława, Weronikę i Mariannę Bosaków. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją przy kościele;
– 14 VIII w sb. w Ojcowie o 15.30 – ślub Patrycji Werewka i Wojciecha Łabeckiego; – o 18. w Ojcowie – o Boże bł. dla rodziny oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla Cecylii i Zygmunta;
– 15 VIII w niedzielę
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Bolesława Kostrój;
– o 10. – za śp. Alfreda Dziedzica z ok. imienin. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Diana Aurola Łęcka.
– o 18. – za śp. Mariusza Posmyka;
w Grodzisku
– o 12. – 1) za Parafian; – 2) za śp. Władysławę Miodek w 2 rocz. śm.

Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Anna Synowiec, córka Sylwestra, z naszej parafii oraz Dominik Kubik, syn Roberta, z parafii Wszystkich Świętych w Krakowie – Górka Kościelnicka, zapowiedź druga. Kto by wiedział o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku jest zobowiązany poinformować urząd parafialny.

Módlmy się za pielgrzymów na szlaku do Matki Bożej Jasnogórskiej. Módlmy się również o dobrą pogodę dla rolników i bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Sierpień, to miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Zachęcam do podjęcia abstynencji.

Zapraszam na koncert: Ojczyzno Moja, 22 sierpnia w Grodzisku o godz. 16. na placu kościelnym. Koncert w wykonaniu p. Krzysztofa Gwiazdy i Przyjaciół.

Zachęcam też do czytania prasy katolickiej.

W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Kaznodzieje 2021. Jak głosić Ewangelię dzisiaj, w 800 rocz. śmierci św. Dominika.
W Tygodniku Niedziela, temat numeru: Sierpniowe drogi Polaków.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.