Ogłoszenia 6 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Marka: „Jezus spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 8 VI – św. Jadwigi Królowej; – 11 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; – 12 VI – Niepokalanego Serca NMP. W czwartek 10 czerwca o godz. 18., na zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała, zapraszam na Mszę św. i procesję eucharystyczna do czterech ołtarzy na Grodzisko. Proszę serdecznie parafian o pomoc w przygotowaniu ołtarzy wystawienia i podczas procesji. Dzisiaj składamy po Mszy św. dodatkowe ofiary na diecezjalny fundusz budowlany. Przez miesiąc czerwiec zapraszam na nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego, codziennie po wieczornej Mszy św.
Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które przygotowały ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała w Ojcowie i za zaangażowanie się w liturgię i procesję.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 7 VI pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Nadii w 1 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 8 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Adama i Elżbietę Skucińskich;
– 9 VI w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Józefę Morawską i Janusza Wieczorka oraz o Boże bł. dla rodziny;
– 10 VI w czw. w Grodzisku o 18. – w int. Michała o Bożą opiekę i dary Ducha Świętego;
– 11 VI w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława i Zofię Morawskich, zam. rodz. Gumulów;
– 12 VI w sb. w Grodzisku o 13. – chrzest św. Jana Trzcionki; – w Ojcowie o 15. – ślub Martyny Paterak i Sebastiana Kamieniarz; – o 18. w Grodzisku – za wstawiennictwem św. Antoniego o Boże bł. i potrzebne łaski dla rodziny oraz o pokój życia wiecznego dla zmarłych z rodziny; Po Mszy św. o godz. 18. Nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą różańcową i procesją przy kościele.
– 13 VI w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Krzysztofa Piotrowskiego;
– o 10. – za śp. Józefa Wieczorka w 1 rocz. śm. i za jego syna Marka;
– o 18. – za Parafian oraz za śp. Jana Tatara;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Teodorę i Stanisława Kantorów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam temat główny: Młodzi w Kościele – dlaczego odchodzą i jak ich zatrzymać?
W Niedzieli polecam temat główny związany z 30 rocz. pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny: Dekalog, od tych 10 prostych słów zależy przyszłość człowieka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.