Ogłoszenia 30 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.”
Zapraszam na nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej, codziennie po wieczornej Mszy św., a w czerwcu na nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: – 31 V – święto Nawiedzenia NMP; – 1 VI – św. Justyna, męczennika; – 3 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; – 5 VI – św. Bonifacego, bpa i męczennika. 4 czerwca, z okazji I-go piątku miesiąca spowiedź św. w Ojcowie od 17.30. 1 VI – Dzień Dziecka. 3 VI – w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 7.30 – procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Msza św. po procesji ok. godz. 8.30, o 18. oraz w Grodzisku o 12. O godz. 10. – Msza św. w DPS.
Proszę serdecznie parafian o pomoc w przygotowaniu ołtarzy wystawienia i podczas procesji. W przyszłą niedzielę dodatkowa składka na diecezjalny fundusz budowlany.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 31 V pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Adama i Elżbietę Skucińskich;
– 1 VI wt. w Ojcowie o 18. – w int. Gabrieli o Boże bł., dary Ducha Świętego i zdrowie, z ok. 18 rocz. urodzin, zam. rodzice i dziadkowie;
– 2 VI w śr. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla wnuków Darii, Kuby, Adama i Marceliny;
– 3 VI w czw. w Ojcowie o 7.30 – za Parafian; – o 18. – za śp. Renatę i Jana Domagalskich oraz ich rodziców; o 12. w Grodzisku – za śp. Włodzimierza Pawlika, zam. Maria Dziedzic;
– 4 VI w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Irmę i Margreta;
– 5 VI w sb. w Ojcowie o 14.30 – ślub Moniki Siwek i Szczepana Kosałki; – o 18. w Ojcowie – o Boże bł., i zdrowie dla Katarzyny i Łukasza w 10 rocz. ślubu;
– 6 VI w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – za śp. Sabinę i Jerzego Legut;
– o 18. – za Joannę i Tomasza Kocjan o Boże bł. i potrzebne łaski z ok. 7 rocz. ślubu;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Piotra Majewskiego.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Integrują i bronią. Ochotnicza Straż Pożarna jest ruchem społecznym, być może największym na polskiej prowincji, liczba członków to 654 570 osób. Czy trzeba ją reformować? Do Gościa dołączono modlitewnik – Serce Jezusa.
W Niedzieli polecam temat główny wydania – O depresji. Depresja ma twarz dziecka. Ostatni rok swoje piętno odcisnął w sposób szczególny na dzieciach i młodzieży. Z jakimi obciążeniami się borykają?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.