Ogłoszenia 23 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Słowo życia z Listu św. Pawła do Galatów: „Owocem Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.”
Dzisiaj kończymy okres wielkanocny i ponownie wchodzimy w okres zwykły liturgii Kościoła.
W zeszłą niedzielę obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. W imieniu ks. Rektora WSD w Kielcach dziękuję za modlitwę i ofiary w wysokości 1948 zł na potrzeby Seminarium.
Zapraszam na nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 24 V – święto NMP Matki Kościoła; – 26 V – św. Filipa Nereusza, kapłana; – 27 V – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; – 29 V – bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; – 30 V – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W środę, 26 maja, z okazji Dnia Matki, pamiętajmy wyrazić wdzięczność naszym mamom.

– 24 V pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Władysławę Boroń, zam. emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły ze Skały;
– 25 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysławę Boroń, Józefę i Stanisława Dybich;
– 26 V w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Edwarda Boronia, zam. Koło Seniorów „Grota” ze Skały;
– 27 V w czw. w Grodzisku o 18. – za śp. Helenę Ciapalską, zam. Koło Seniorów „Grota” ze Skały;
– 28 V w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. zmarłych z rodz. Mosurów i Morawskich;
– 29 V w sb. w szałasie przy Bramie Krakowskiej o 13. – w int. Mieszkańców Ojcowa i rodziny, zam. Tomasz Gubała; – w Grodzisku o 14.30 – ślub Agnieszki Musiał i Krzysztofa Chmielnika; – o 18. w Grodzisku – o Boże bł., i zdrowie dla Przyjaciół oraz za śp. Zofię;
– 30 V w niedzielę

– o 8. – za śp. Anielę Srokę;
– o 10. – za śp. Stanisławę, Ryszarda i Andrzeja Bosaków oraz Zdzisława Witka;
– o 18. – za śp. Józefa Mosurka w 11 rocz. śm., zam. żona;
– o 12. – za śp. Janinę i Kazimierza Cyganków oraz Adolfa Szwajcowskiego, zam. córka z rodziną.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam dodatek o kardynale Stefanie Wyszyńskim, w 40 rocz. jego śmierci: Duszpasterz i mąż stanu.
W Niedzieli polecam artykuł: Jak działa Duch Święty? W Piśmie Świętym możemy znaleźć opis przynajmniej piętnastu typowych działań Ducha Świętego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.