Ogłoszenia 16 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: Jezus powiedział do swoich uczniów: „Idźcie na cały świat głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony.”
Dzisiaj obchodzić w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Naszą modlitwą wypraszamy dar nowych i świętych powołań kapłańskich, a składane przez nas ofiary są przeznaczone na pomoc dla Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Kielcach.
Zapraszam na nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy św. Przypominam o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– dzisiaj św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski; – 22 V – św. Rity z Cascii, zakonnicy; – 23 V – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 18 V – obchodzimy 101 rocz. ur. św. Jana Pawła II.

– 17 V pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Marię Starczyńską, Janinę i Stanisława Parzelskich;
– 18 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Elżbietę Jankowską w 10 rocz. śm.;
– 19 V w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Mariana Tureckiego, zam. Koło Seniorów „Grota” ze Skały;
– 20 V w czw. w Grodzisku o 18. – za śp. Helenę Gajewską w 20 rocz. śm. i za zm. męża Stanisława;
– 21 V w pt. w Ojcowie o 18. – w int. Emilii w 3 rocz. urodzin oraz Anny i Pawła w 8 rocz. ślubu, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 22 V w sb. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Zbigniewa z ok. 60 rocz. urodzin oraz dla rodzin Baranków, Przydziałów, Stachów i Krawczyków;
– 23 V w niedzielę

– o 8. – za śp. Mikołaja Miklasińskiego i zm. rodziców Jana i Stanisławę;
– o 10. – o Boże bł. i zdrowie dla Julii Grochal w 1 rocz. urodzin;
– o 18. – za Parafian oraz o zdrowie i Bożą opiekę dla Grażyny Seweryn, zam. koleżanki z pracy;
– o 12. – za śp. Janinę i Kazimierza Cyganków oraz Adolfa Szwajcowskiego, zam. córka z rodz.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam szereg krótkich wypowiedzi osób zaangażowanych w dzieło ewangelizacji, na temat: czy czasy duchowego kryzysu są przeszkodą dla głoszenia Ewangelii?
W Niedzieli polecam temat główny: Być bliżej Jezusa. O trwających I-szych komuniach świętych.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.