Ogłoszenia 9 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana Ap.: Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej!”
Wczoraj zakończyliśmy w naszej parafii peregrynację kopii obrazu św. Józefa Opiekuna Rodzin. Przez cały tydzień czuwaliśmy na modlitwie do św. Józefa, zawierzając Bogu nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy w tym czuwaniu uczestniczyli.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
od dzisiaj do środy trwają dni modlitwy o urodzaje i za narody głodujące; – 13 V – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, w tym dniu zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie do kościoła w Grodzisku na godz. 18.; – 14 V – święto św. Macieja Ap.; – 15 V – św. Zofii, męczennicy; – 16 V – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Składane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla diecezjalnego seminarium duchownego w Kielcach.
Zapraszam na nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy św.
Przypominam o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.

– 10 V pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisławę i Stanisława Madejskich oraz Stanisławę Górską;
– 11 V wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Justynę Antosik, zam. rodz. Gugulskich;
– 12 V w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Stanisławę Boroń, zam. Koło Seniorów „Grota” ze Skały;
– 13 V w czw. w Grodzisku o 18. – w int. Nikola Jesika Jędryka, z ok. 18 rocz. urodzin;
– 14 V w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Zofię Wawro z ok. imienin;
– 15 V w sb. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Zofii i Zosi z ok. imienin;
– 16 V w niedzielę

– o 8. – za Parafian oraz za Stanisławę i Stanisławę;
– o 10. – za śp. Jana Wypart i za zm. z rodziny;
– o 18. – za śp. Stanisława Basonia;
– o 12. – za śp. Zofię i Czesława Przydział.

W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Dar starości. „Starość nie jest chorobą, a seniorzy nie są ciężarem, lecz bogactwem społeczeństwa i Kościoła”.
W Niedzieli polecam rozmowę z abp. Markiem Jędraszewskim: Trzeba być znakiem sprzeciwu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.