Ogłoszenia 13 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj – św. Antoniego z Padwy, zakonnika; – 14 VI – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; – 17 VI – św. Br. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Przez miesiąc czerwiec zapraszam na nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego, codziennie po wieczornej Mszy św.
– 14 czerwca – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych.
Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które przygotowały ołtarze na oktawę Uroczystość Bożego Ciała w Grodzisku, za zaangażowanie się w liturgię i w procesję.

– 14 VI pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Kapustę i Jerzego Kaczmarczyka;
– 15 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę i Fryderyka Ciapalskich oraz Władysława Adamka;
– 16 VI w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Janinę Cygankiewicz, z ok. imienin;
– 17 VI w czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława i Zofię Morawskich oraz za zm. z rodziny, zam. rodz. Majewskich, Boroniów i Gugulskich;
– 18 VI w pt. w Ojcowie o 18. – o zdrowie dla Heleny oraz o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla Michała i Artura;
– 19 VI w sb. w Ojcowie o 17. – ślub Joanny Langier i Sebastiana Kiersz; – o 18. w Grodzisku – za śp. Stanisława w 8 rocz. śm.;
– 20 VI w niedzielę

– o 10. – za śp. Edwarda w rocz. śm. i Stefanię Kijaków, Eugenię i Bronisława Pietruszków, zam. syn Tadeusz;
– o 18. – za śp. Włodzimierza Żurka i Genowefę Leszczyńską;
– o 12. – za śp. Władysława i Kazimierza Dziedziców.

W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: O niemieckich obozach koncentracyjnych – Wrażliwość na zło i Pęknięte serce.
W Niedzieli temat główny: Powróćmy do Serca – O ponownym poświęceniu Polski Sercu Jezusa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.