Ogłoszenia 4 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj, zmartwychwstał.”

Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy Czas Wielkanocny.
Przez kolejne pięćdziesiąt dni, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, będziemy radować się z prawdy, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Oktawę Uroczystości Zmartwychwstania przeżywamy jako jedną uroczystość. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Modlimy się za katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Miłosierdzia Bożego, do której przygotowujemy się Nowenną do Bożego Miłosierdzia.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu
:
– 5 IV poniedziałek

– o 8. – za śp. Stanisława i Krzysztofa Ordyków;
– o 10. – za śp. Sławomira Tarnowkę;
– o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Martyny w 1 rocz. urodzin oraz dla Mikołaja w 3 rocz. urodzin;
w Grodzisku – o 12. – za śp. Janinę i Wiesława Adamczyków;
– 6 IV wt. w Ojcowie o 18. – w int. Barbary i Marcina o Boże bł. i liczne łaski w 30 rocz. ślubu oraz o Boże bł. dla ich rodziny;
– 7 IV w śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Bartosza i Henryka Lubryczyńskich;
– 8 IV w czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Krzysztofa Mikołajskiego, zam. koledzy z pracy z Prodlewu;
– 9 IV w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Wacława Boronia w 16 rocz. śm.;
– 10 IV sb. w Grodzisku
– o 15. – ślub Danuty Hat i Bogumiła Kaszyńskiego;
– o 16.30 w Grodzisku – ślub Katarzyny Waszuk i Mateusza Przecherskiego;
– o 18. w Ojcowie – o Boże bł., potrzebne łaski i zdrowie dla Genowefy i Leszka Tucharz z ok. 50 rocz. ślubu;
– 11 IV niedziela

– o 8. – za śp. Ryszarda, Stanisławę, Jerzego i Andrzeja Bosaków;
– o 10. – za śp. Bronisława w 30 rocz. śm. i Eugenię Pietruszków, Stefanię i Edwarda Kijaków;
– o 18. – za śp. Mariana Ptasińskiego, zam. Joanna i Łukasz Mirek;
– o 12. – za śp. Andrzeja Mentla, wychowawcy wielu pokoleń młodzieży, zam. wychowankowie Liceum Ogólnokształcącego w Skale.

Dziękuję b. serdecznie wszystkim osobom, które przygotowały nasze świątynie na obchód świąt Wielkanocy oraz za pomoc i zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego. Dziękuję za dodatkowe ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego oraz jednej osobie za ofiarę 300 zł na potrzeby parafii.

Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.