Ogłoszenia 28 marca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.”

Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przez rozważanie Męki Pańskiej, modlitwę i wyciszenie chcemy wejść w najgłębszą tajemnicę naszego odkupienia. W miarę możliwości weźmy w tych dniach udział w modlitwie Kościoła w naszych świątyniach. Codziennie przed wieczorną liturgią można przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Triduum Paschalne, tak jak w zeszłym roku, będziemy celebrować w kościele w Grodzisku:
– 1 IV – w Wielki Czwartek o 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej;
– 2 IV – w Wielki Piątek o 18.00 – Droga Krzyżowa, a następnie liturgia Męki Pańskiej: liturgia słowa, adoracja Krzyża, Komunia św. i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy;
– 3 IV – w Wielką Sobotę o godz. 10. i 10.30 – poświęcenie pokarmów wielkanocnych na placu przed kaplicą w Ojcowie, a w Grodzisku o godz. 11.30 i 12.
W Wielki Piątek i W. Sobotę, Kościół nie sprawuje Eucharystii;
– 3 IV – Msza św. Wigilii Paschalnej w Grodzisku o godz. 18.00;
– 4 IV – w Niedzielę Zmartwychwstania – Procesja i Msza św. Rezurekcyjna w Grodzisku o godz. 6.00.
W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Następne Msze św. o 10.00 i 18.00 w Ojcowie i o 12.00 w Grodzisku.
W drugi dzień Świąt Wielkanocy, Msze św. w porządku niedzielnym.
Przypominam, że od kwietnia do października w niedziele będzie sprawowana dodatkowa Msza św. w Ojcowie o godz. 18.

– 29 III W. Pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Teresę Tarnawską, zam. koleżanka Józefa;
– 30 III W. Wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Krzysztofa Mikołajskiego, zam. koledzy z pracy z Prodlewu;
– 31 III W. Śr. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i dar zdrowia dla Marceliny i jej rodziców;
– 1 IV W. Czw. w Grodzisku o 18. – za Księdza Proboszcza o liczne dary Ducha Świętego i zdrowie;
– 2 IV W. Pt. w Grodzisku o 18. – liturgia W. Piątku;
– 3 IV sb. w Grodzisku o 18. – o Boże bł., opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Grażyny;
– 4 IV niedziela

– o 10. – za śp. Irenę, Jana, Bronisława Rupów, Zofię Kyzioł, Krzysztofa i Waldemara Krawców;
– o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Aleksandra w 1 rocz. ur. i dla Piotra w 13 rocz. ur.;
– o 12. – za śp. Zofię Morawską, zam. Halina Opalska z rodziną.
W drugi dzień Świąt Wielkanocy, Msze św. w porządku niedzielnym.

Dzisiaj proszę o pomoc w przygotowaniu wystroju kościoła w Grodzisku na obchód Triduum Paschalnego od godz. 15.
Dziękuję za dodatkowe ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego oraz jednej osobie za ofiarę 300 zł na potrzeby parafii. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone baranki wielkanocne rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas w cenie 5 zł.

W Tygodniku Niedziela temat numeru: Między wiarą i strachem. O obecności diabła w świecie i nauczaniu Kościoła.
W Gościu Niedzielnym polecam artykuł: Niezwykła fotografia i adoracja całunu turyńskiego. Jak patrzeć na tę niezwykłą relikwię?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.