Ogłoszenia 21 marca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział do uczniów: „Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.”

Kończymy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadził wikariusz Parafii Smardzowice, ksiądz Łukasz Duraj. W imieniu całej wspólnoty naszej parafii dziękuję bardzo serdecznie księdzu rekolekcjoniście. Życzymy dużo mocy i światła Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej oraz błogosławionych Świąt Paschalnych.

Przed nami ostatnie dwa tygodnie Wielkiego Postu.
Zapraszam w piątek na Drogę Krzyżową do kaplicy w Ojcowie na godz. 16.30.
Za tydzień obchodzimy Niedzielę palmową, poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Uroczystości Tiduum Paschalnego i procesję rezurekcyjną będziemy celebrować w kościele w Grodzisku.

Przypominam, że od kwietnia do października w niedziele, będzie odprawiana dodatkowa Msza św. wieczorem w Ojcowie o godz. 18.
Zapraszam, kto nie skorzystał ze spowiedzi podczas rekolekcji, aby pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiedź św. codziennie przed lub po wieczornej Mszy św.
W przyszłą niedzielę zmiana czasu.

W tym tygodniu obchodzimy: 24 III – Narodowy Dzień życia; – 25 III – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia; – 26 III – wspomnienie dowolne św. Dyzmy, dobrego łotra, to Dzień Modlitwy za Więźniów.

– 22 III pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Balbinę, Józefę i Franciszka Katarzyńskich;
– 23 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Krzysztofa Mikołajskiego, zam. koledzy z pracy z Prodlewu;
– 24 III śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Elżbietę Skucińską i Krzysztofa Mikołajskiego;
– 25 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Krzysztofa Piotrowskiego;
– 26 III w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Krzysztofa Mikołajskiego, zam. koledzy z pracy z Prodlewu;
– 27 III sb. w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Mileny w 1 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 28 III niedziela

– o 8. – za śp. Józefę, Antoniego i Wacława Boroniów;
– o 10. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Pawła w 30 rocz. urodzin;
– o 12. – za śp. Mariannę, Józefa, Wacława Madejów, Agnieszkę i Tomasza Parzniewskich.

Dziękuję za dodatkowe ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone baranki wielkanocne rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas w cenie 5 zł. Ponadto możemy też zakupić książeczki: Wszystko o św. Józefie oraz Modlitwy do św. Józefa na każdy dzień tygodnia.

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł: Jan Paweł II – Dekalog dla Polaków. Czy nauczanie Jana Pawła II sprzed 30 lat o Dekalogu jest aktualne dziś, kiedy Polska jest już tak bardzo inna?
W Gościu Niedzielny polecam rozważania o Drodze Krzyżowej: ze wszystkich dróg, jakimi warto chodzić, najlepsza jest krzyżowa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego bł., licznych łask Bożych i zdrowia.