Ogłoszenia 21 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: „Jezus mówił: Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

W Środę Popielcową wkroczyliśmy w czas Wielkiego Postu.
Przed nami czterdzieści dni, które mogą być czasem łaski i zbawienia jeśli podejmiemy trud przemiany serca i odwrócimy się od tego co złe. W tym okresie zapraszam w piątki, o godz. 16.30, na Drogę Krzyżowa w Ojcowie, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8. na Nabożeństwo Gorzkich Żali. W poniedziałek 22 II obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Ap.
W drugą ndz. Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Złożymy w tym dniu dodatkowe ofiary na rzecz misji.

– 22 II pn. w Ojcowie o 17. – za wstawiennictwem św. JPII w int. Kościoła w Polsce o nowe powołania kapłańskie i o wzrost w świętości;
– 23 II wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Elżbietę Skucińską, zam. przyjaciele;
– 24 II śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Elżbietę Skucińską, zam. przyjaciele;
– 25 II czw. w Grodzisku o 17. – za śp. Władysławę Boroń, zam. chrześnica;
– 26 II w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Dorotę Borecką w 4 rocz. śm.;
– 27 II sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Michalinę i Tadeusza Staroniów, zam. córka z mężem;
– 28 II niedziela

– o 10. – za śp. Martę Blasińską w 3 rocz. śm., zam. mąż z dziećmi;
– o 12. – Msza św. dziękczynna z ok. 40 rocz. urodzin Magdaleny, zam. mąż z dziećmi.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam felieton: Rachunek na ratunek, o rachunku sumienia. „Kto uczciwie patrzy w głąb swojego sumienia, pozbywa się złudzeń i staje się sobą.”
W Niedzieli polecam artykuł: Ratunek w Ukrzyżowanym. O wyjątkowych krzyżach, których historia była związana albo z pandemią, albo z innymi tragicznymi wydarzeniami.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego bł., licznych łask Bożych i zdrowia.