Ogłoszenia 14 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z 1-go Listu św. Pawła Ap. do Koryntian: „Bracia: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie.”

Dzisiaj wspominamy w liturgii patronów Europy, św. Cyryla i Metodego oraz św. Walentego, biskupa i męczennika, patrona zakochanych i orędownika w ciężkich chorobach. Dzisiaj też rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
W tym tygodniu, 17 lutego w Środę Popielcową, rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Czas Wielkiego Postu. Msza św. z obrzędem poświęcenia popiołu i posypania nim głów w Ojcowie o godz. 17. W tym dniu, osoby od 14-go go 60-go roku życia, zobowiązane są do postu ścisłego. Okres Wielkiego Postu jest czasem odbudowy relacji z kochającym Bogiem. Post, jałmużna i modlitwa mają nam w tym pomóc.
Droga Krzyżowa w Ojcowie, w piątki, o godz. 16.30. W niedziele po Mszy św. o godz. 8. – Nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszam.

– 15 II pn. w Ojcowie o 17. – za śp. Ewę Madejską, Annę Bieniek i Stanisławę Górską;
– 16 II wt. w Ojcowie o 17. – o powrót do zdrowia Tomasza, zam. żona;
– 17 II śr. w Ojcowie o 17. – o dar zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Małgorzaty;
– 18 II czw. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 19 II w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Władysławę Boroń;
– 20 II sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Helenę, Stefanię, Bolesława, Urszulę i Wiktora;
– 21 II niedziela

– o 10. – za śp. Stefanię w rocz. śm. i Edwarda Kijaków, Eugenię i Bronisława Pietruszków, zam. syn Tadeusz;
– o 12. – za śp. Pawła Rysia z ok. rocz. urodzin.

W Tygodniku Gość Niedzielny temat wydania: Czas na pokutę. Środa Popielcowa jest startem, a metą jest Niedziela Wielkanocna.
W Niedzieli temat główny wydania: Ratuj życie – Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. O krok od Boga. O programie 12 kroków AA i nadziei, która z niego płynie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego bł., licznych łask Bożych i zdrowia.