Ogłoszenia 16 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią:
„Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 16 VIII – św. Szczepana; – 17 VIII – Jacka, kapłana; – 20 VIII – św. Bernarda, opata i dra Kościoła; – 21 VIII – św. Piusa X, papieża; – 22 VIII – NMP Królowej.

– 17 VIII pn. – w Ojcowie o 18. – za śp. Jacka Krawczyka;
– 18 VIII wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Marty z ok. rocz. urodzin oraz dla Krystiana i Marii;
– 19 VIII śr. w Ojcowie o 18. – przez Jezusa Miłosiernego w int. Bartłomieja z ok. imienin o Boże bł. i opiekę MB;
– 20 VIII czw.- w Ojcowie o 18 – za śp. Marię i Daniela Knapczyk;
– 21 VIII pt. w Ojcowie
– o 12.30 – ślub Kingi Sraga i Stanisława Iwana;
– o 14. – ślub Sylwii Szymborskiej i Pawła Wardasa;
– o 16. – ślub Aleksandry Pawlik i Pawła Chmiela;
– 22 VIII sb.
– o 12. w Ojcowie. – chrzest Mileny Jakubek i Antoniny Morawskiej;
– o 18. w Grodzisku – w 50 rocz. ślubu Zofii i Andrzeja Michalskich;
– 23 VIII niedziela

– o 8. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla mamy Alfredy;
– o 10. – za śp. Bolesława Grzywnowicza; – o 18. – za Parafian;
– o 12. – o Boże bł. dla Ani w 4 rocz. urodzin.

We wtorek 18 sierpnia w kościele w Skale o 12.30 pogrzeb naszego parafianina Mirosława Misiewicza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

W sobotę w kościele w Grodzisku obchodziliśmy uroczystość odpustową Wniebowzięcia NMP.
Dziękuję tym wszystkim co pomagali w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej uroczystości.
Dziękuję za pomoc w kiermaszu parafialnym.
Dziękuję Państwu Annie Cymmerman i Krzysztofowi Gwieździe za występ z koncertem: Mój Dom Polska.
Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na leczenie dziecka Damiana Mosurka w wysokości 3257 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz książki o Kaplicy na Wodzie i Grodzisku.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia. Ponadto, życzę naszym gościom dobrej pogody i dobrego wypoczynku.