Ogłoszenia 23 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Jezus powiedział do Szymona Piotra: „Tu jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 24 VIII – św. Bartłomieja Ap.; – 26 VIII – Uroczystość NMP Częstochowskiej; – 27 VIII – św. Moniki; – 28 VIII – św. Augustyna, bpa i dra Kościoła; – 29 VIII – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 24 VIII pn. – w Ojcowie o 15. – o Boże bł. i zdrowie dla Bartłomieja z ok. 18 rocz. urodzin; – o 18. W Ojcowie – za śp. Salomeę Oskarpską;
– 25 VIII wt. w Ojcowie o 18. – Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. dla Natalii;
– 26 VIII śr. w Ojcowie o 10. – Msza św. pogrzebowa za śp. Wiesławę Płaską, wprowadzenie i różaniec o 9.30; – o 18. W Ojcowie – o szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla Magdaleny i dziecka oraz o Boże bł. dla rodziny;
– 27 VIII czw. w Ojcowie o 18 – za śp. Aleksandra i Józefa Łuszczów oraz za śp. Fryderyka i Stanisława Jasion;
– 28 VIII pt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla Błażeja w 1 rocz. urodzin;
– 29 VIII sb. w Grodzisku o 14.30 – ślub Karoliny Berner i Dariusza Staniszewskiego; – o 18 w Grodzisku – za śp. Józefa, Mariannę i Zbigniewa Kasprzyków;
– 30 VIII niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Bronisławę i Andrzeja Bosaków;
– o 10. – za śp. Stanisława Sołtysa;
– o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Milany w 1 rocz. urodzin, zam. babcia;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Grażynę Lebdę.

Rozpoczęliśmy prace renowacyjne przy posadowieniu Kaplicy „Na Wodzie”.
Proszę o modlitwę w tej intencji. Dziękuję za dodatkowe ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace w parafii: 1 os. za 200 zł i 2 os. po 100 zł. Bóg zapłać.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Przy wyjściu z kościoła są wyłożone tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela oraz książki o Kaplicy „Na Wodzie” i Grodzisku.
W Niedzieli temat numeru: Polski charyzmat maryjny. „Tam, gdzie Maryja, tam jest prawdziwa wiara”. Słowa te pochodzące z IV wieku, mówią wiele o Polsce i jej roli w dzisiejszym laickim świecie.
W Gościu Niedzielnym polecam artykuł: Aniołowie dzieci wpatrują się w Boga. Pochowanie dziecka zmarłego przed urodzeniem jest wyrazem miłosierdzia i nadziei na jego zbawienie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia. Ponadto, naszym gościom życzę dobrej pogody i dobrego wypoczynku.