Ogłoszenia 19 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 20 VII – bł. Czesława, kapłana; – 22 VII – św. Marii Magdaleny, święto; – 23 VII – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto; – 24 VII – św. Kingi, dziewicy; – 25 VII – św. Jakuba Ap., święto oraz św. Krzysztofa, męczennika. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Dzień Seminaryjny. Dziękuję serdecznie ks. diak. Karolowi Kluskowi za wygłoszone słowo Boże i za wspólną modlitwę. Dziękuję Wam drodzy za złożone ofiary na nasze Seminarium Duchownego oraz za modlitwę. W przyszłą niedzielę w kościele w Grodzisku o 12., będziemy się modlić za kierowców, a po Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa.

– 20 VII pn. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i liczne łaski Boże dla Kornelii Karoliny w 1 rocz. urodzin;
– 21 VII wt. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i liczne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Renaty i Andrzeja w 35 rocz. ślubu;
– 22 VII śr. w Grodzisku o 18. – w 30 rocz. ślubu Iwony i Krzysztofa Woszczek, o Boże bł. i opiekę MB na dalsze lata życia oraz o zdrowie i Boże bł. dla dzieci i wnuków;
– 23 VII czw. o 7. – za parafian; – w Grodzisku o 18 – przez wstawiennictwo bł. Salomei, o Boże bł., dary Ducha Św., o łaskę nawrócenia i szczęśliwe życie małżeńskie dla Przemka i Rafała, zam. mama;
– 24 VII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Antoniego Patułów oraz Stefana Gila;
– 25 VII sb. w Ojcowie o 12. – chrzest Kornela Musiał; – o 13.30 w Ojcowie – ślub Filomeny Grabowskiej i Konrada Środy; – o 18 w Ojcowie – o Boże bł. i opiekę MB dla Zuzi w 2 rocz. urodzin;
– 26 VII niedziela

– o 8. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Regelindy Anny z ok. imienin i rocz. chrztu św.;
– o 10. – za śp. Janusza Chmurę, zam. sąsiedzi z Jerzmanowic;
– o 18. – za śp. Andrzeja Pomiernego w 12 rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Stanisławę, Zygmunta, Włodzimierza Mosur i Stanisława Małysa. Dodatkowo o 15.30 – ślub Marty Świś i Sławomira Tomczyka.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia. Ponadto, życzę naszym gościom dobrej pogody i dobrego wypoczynku.