Ogłoszenia 12 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 13 VII – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; – 15 VII – św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła; – 16 VII – NMP z Góry Karmel; – 18 VII – św. Szymona z Lipnicy, kapłana. – 13 VII w pn., w Grodzisku, po Mszy św. o godz. 18. – nabożeństwo fatimskie, zapraszam. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego, a które wesprzemy naszą modlitwą i ofiarami.

– 13 VII pn. w Grodzisku o 18. – Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o potrzebne łaski Boże dla Katarzyny;
– 14 VII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Zofię Łakomiec;
– 15 VII śr. w Grodzisku o 18. – za zm. rodziców Teresę i Stefana oraz za śp. Genowefę;
– 16 VII czw. w Ojcowie o 14. – ślub Marii Marcinkowskiej i Ellit Lisa; – w Ojcowie o 18 – za śp. Stanisława Lewandowskiego, byłego pracownika OPN, w 40 rocz. śm. oraz za śp. Marię Partykę w rocz. śm.;
– 17 VII pt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Mirosławy i Tadeusza w 35 rocz. ślubu, przez Jezusa Miłosiernego i wstawiennictwo Matki Bożej;
– 18 VII sb. w Ojcowie o 14. – ślub Edyty Dziobek-Romańskiej i Mikołaja Oleszczuka; w Grodzisku o 16. – ślub Karoliny Piekoszewskiej i Pawła Hyżego;
– 19 VII niedziela

– o 8. – za śp. Albinę Wolak w 1 rocz. śm.;
– o 10. – o Boże bł., zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Wiktorii z ok. 4 rocz. urodzin, zam. rodzice; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Alan Świerczyński oraz Iga Amelia Rębacz;
– o 18. – za śp. Włodzimierza Żurka;
– o 12. – o Boże bł., potrzebne łaski i zdrowie dla Teresy i Jana w 50 rocz. urodzin.

W tygodniku Gość Niedzielny główny temat: Opiekun na czas burzy. 150 lat temu papież Pius IX powierzył Kościół opiece św. Józefa. W dzisiejszych czasach chcemy zrobić to samo w naszych domach.
W Niedzieli temat numeru: Złodzieje dusz. W Polsce działa ok. 900 sekt. Wkraczają one we wszystkie dziedziny życia osób z nimi związanych, naruszając fundamentalne prawa człowieka i niszcząc relacje społeczne.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia. Ponadto, życzę naszym gościom dobrej pogody i dobrego wypoczynku.