Ogłoszenia 14 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: Jezus powiedział do uczniów: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”.

W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji i w ten sposób złożyli świadectwo wiary. Dziękuję bardzo serdecznie tym osobom, które przygotowały ołtarze wystawienia oraz tym, którzy włączyli się czynnie w procesję.
W najbliższy czwartek, w oktawę uroczystości Bożego Ciała, zapraszam na liturgię połączoną z procesją do czterech ołtarzy w Grodzisku. Msza św. o godz. 17., a następnie procesja. Proszę wszystkich mieszkańców Grodziska o włączenie się w przygotowanie ołtarzy. Zapraszam dzieci i młodzież.
Przypominam, że miesiąc czerwiec poświęcony jest modlitwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. modlimy się litanią do Serca Jezusowego. Zachęcam również do tej modlitwy w kręgu rodzinnym.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 15 VI – bł. Jolanty; 17 VI – św. Br. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, uroczystość odpustowa w DPS u Braci Albertynów w Ojcowie; 19 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; 20 VI – Niepokalanego Serca NMP.

– 15 VI pn. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla rodziny za wstawiennictwem św. Antoniego;
– 16 VI wt. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i opiekę MB dla Jolanty z ok. imienin;
– 17 VI śr. w Kaplicy św. Br. Alberta uroczystość odpustowa; – w Grodzisku o 18. – za śp. Wiesława Boronia, zam. wychowawczyni oraz koledzy i koleżanki z roku;
– 18 VI czw. w Grodzisku o 17 – o Boże bł. dla rolników z naszej Parafii;
– 19 VI pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Wilczyńskiego, zam. koledzy i koleżanki z Aresztu Śledczego w Krakowie;
– 20 VI sb. w Grodzisku o 15. – ślub Moniki Ciułany i Filipa Lewińskiego; – w Ojcowie o 18. – za śp. Tomasza Kemona z ok. Dnia Ojca, zam. Jakub i Wiktoria;
– 21 VI niedziela

– o 8. – z śp. Władysława Katarzyńskiego;
– o 10. – za śp. Edwarda w rocz. śm. i Stefanię Kijaków, Eugenię i Bronisława Pietruszków, zam. syn Tadeusz z rodz.;
– o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Kazimiery i Józefa Pawlików w 40 rocz. ślubu, zam. dzieci z rodzinami; –
– o 12. – w int. Ewy Kwiecień i Mariusza Bubki o Boże bł. i opiekę MB.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia licznych łask Bożych i zdrowia.